Egy hónapra kidőlt a Sepsi OSK argentin középpályása

Horváth Bálint Ottó 2023. július 25., 10:39 utolsó módosítás: 2023. július 25., 10:45

Ellenfele durván odalépett Jonathan Rodriguez lábára a Sepsi OSK múlt hétvégi hazai mérkőzésén. Az argentin középpályás sérülése nem súlyos, a felépülése mégis egy hónapot vesz igénybe. A klubnál érdeklődtünk a keret többi játékosának állapotáról is.

Jonathan Rodriguezre kényszerpihenő vár Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi együttes az FCU Craiova 1948 csapata ellen játszotta az első hazai meccsét az új szezonban, a labdarúgó Szuperliga második fordulójában a hajrában Mario Rondon góljával 1–0-ra győzött.

A találkozó nem volt kifejezetten durva, mégis kétszer villant a piros lap. Az elsőt a szünet előtt a brazil Mascarenas kapta, aki csúnyán odalépett Jonathan Rodrigueznek, a Sepsi OSK középpályása nem is tudta folytatni a játékot, kórházba kellett szállítani. Aztán a 74. percben Cosmin Mateit rossz ütemű belépője után az ellenfél tizenhatosánál szintén kiállították.

Az eset következtében Jonathan Rodriguez lábában nagyon nyílt és mély seb keletkezett, de nincs szó törésről. Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója a Székely Sport érdeklődésére ismertette, Rodrigueznek legalább két hétig pihentetnie kell a lábát, ezalatt antibiotikumokat kell szednie és nem szabad edzést végezzen.

Egy hónapra kidőlt, addig nem tud visszatérni a pályára. Három hét szükséges, amíg újra elkezdheti az edzéseket”

– tájékoztatott Hadnagy Attila.

A Sepsi OSK keretében a szezonkezdet után Branislav Ninaj is sérüléssel bajlódott, a szlovák védő azonban nagymértékben felépült, de egyelőre nem számolnak vele a kezdőben, míg a nyáron igazolt horvát támadó, Gabriel Debeljuh továbbra is erőnléti problémákkal küszködik, de reményeik szerint ő is mihamarabb bevethető lesz.

A háromszéki sportigazgatót arról is kérdeztük, hogy terveznek új játékost igazolni az azeri Neftci Bakuhoz szerződött Tamás Márk helyére, hiszen így megüresedett egy hely, három belső védővel maradtak.

Hadnagy Attila közölte, végső esetben az egyik új igazolás, az albán, észak-macedón Isnik Alimi is játszhat ebben a pozícióban, de az átigazolási időszak végéig lehetséges, hogy még szerződtetnek egy középhátvédet.

Rajtuk kívül a többi játékos Liviu Ciobotariu vezetőedző rendelkezésére áll a csütörtökön 20 óra 30 perctől kezdődő Európa Konferencia Liga mérkőzésre, amikor a Sepsi OSK idegenben kezdi a bolgár CSZKA Szófia elleni párharcot a második selejtezőkörben.