Hirdetés

Egy héten belül eldől, ki irányítja tovább a román válogatottat

Egyelőre kérdéses, hogy ki irányítja majd az elkövetkezendő időszakban a román válogatottat
Fotó: Facebook/Echipa națională de fotbal a României

A nyolcaddöntővel véget ért Románia szereplése a labdarúgó Európa-bajnokságon, a fiúk csütörtök hajnalban visszatértek az országba. A sportsajtó új szövetségi kapitány-vadászatba kezdett, természetesen Bölöni László neve is felmerült.

Edward Iordănescu szövetségi kapitány a búcsút követően a Pro TV csatornának hosszas nyilatkozatot adott, melynek végén a jövőjéről kérdezték. Ezzel kapcsolatban még nem mondott semmi biztosat, így kérdéses, hogy marad-e a válogatott kispadján.

Kapcsolódó

Hirdetés

A csapat csütörtökön hajnalban érkezett meg Mogoșoaia-i sportbázisra, ahol pár száz szurkoló fogadta őket. Rövid beszédében Iordănescu nem tért ki a részletekre, ám hangsúlyozta, hogy a családjának most nagyobb szüksége van rá, mint a válogatottnak, ez pedig arra enged következtetni, hogy elhagyja a válogatottat – írja a Digi Sport.

A szövetségi kapitány szerződése július 15-ig szól, Răzvan Burleanu FRF-elnök pedig szeretné, ha a 46 éves szakember hosszabbítana. „Edi Iordănescu nagyban hozzájárult ehhez a rendkívül fontos szakaszhoz, amelyen a válogatott keresztülment.

És bár 2022 végén egy teljesen kedvezőtlen helyzetben voltunk, már akkor láthattuk azokat a jeleket, hogy a válogatott idővel sokkal jobban fog kinézni.

Akkor még nem tudtuk, hogy kijutunk-e, de reménykedtünk benne. (...) Ezért mi, a szövetség továbbra is egyetértünk a szurkolókkal, és Iordănescuval szeretnénk folytatni. Bízunk benne, hogy egy héten belül közölni tudjuk Iordănescu jövőjét a válogatottnál. A B terv a válogatott élére ugyancsak Edi Iordănescu” – nyilatkozta Răzvan Burleanu a sportközpontban a news.ro szerint, amit a golazo.ro idézett.

•  Fotó: Facebook/NationalaRomanieiOfficial Galéria

Fotó: Facebook/NationalaRomanieiOfficial

Természetesen fáradtak vagyunk, de egyben nagyon boldogok, mivel elértük célunkat, hogy ezen az Eb-n összerakjuk az elmúlt húsz év legjobb generációját. Sikerrel tettük. Az eredmények mellett elértük, hogy a románok büszkék legyenek az országukra és a válogatottra is”

– tette hozzá az FRF első embere.

Egy statisztika szerint Romániának volt a harmadik legtöbb szurkolója Németországban (a nyolcaddöntők végén) a házigazda németek és a törökök után, a lejátszott négy meccsen megközelítőleg 125 ezer drukkere volt a lelátókon.

Visszatérve a szövetségi kapitányi kérdésre, az olasz sajtó szerint Iordănescu egy Egyesült Arab Emírségekbeli csapattal tárgyal, a Fanatik pedig kiderítette, hogy az Al-Wahda ötmillió eurós fizetést ajánlott fel. A Digi Sport szerint amennyiben Iordănescu nem hosszabbít, Adrian Mutu, Marius Șumudică, Mirel Rădoi és Laurențiu Reghecampf veheti át a helyét.

Természetesen Bölöni László neve is felmerült, miután biztossá vált, hogy a marosvásárhelyi szakember nem folytatja a francia élvonalból kiesett Metz kispadján.

A román válogatottat 2000 júliusa és 2001 júniusa között már irányító edző a sportpesurse.ro kérdésére, hogy átvenné-e Iordănescu helyét a kispadon, azt válaszolta, hogy „ez csak feltételes mód és nem hiszem, hogy egészséges lenne most erről beszélni. Én folyamatosan egyeztetek a szövetséggel, üzeneteket váltunk, nincs háború közöttünk, civilizált emberek vagyunk” – mondta Bölöni. Nyilatkozatával arra is utalt, hogy 2022 elején tárgyalásban volt a szövetséggel a román válogatott átvételéről, ám az végül nem valósult meg.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Életmentő műtéten esett át az FK Csíkszereda ifijátékosa

A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.

Elképesztő, máris kirúgták a Sportklub edzőjét

Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.

Székelyhon

Elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat csíkszeredai főasszisztense

Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.

`
Krónika

„Botrányos, felelőtlen”. Háborús bűnöst tüntetett ki Nicuşor Dan a román nemzeti ünnepen?

Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.

Krónika

Nagyszabású csalásgyanú: őrizetbe vették az Európai Bizottság egykori alelnökét

Házkutatás során letartóztatta a belga rendőrség kedden az Európai Unió volt külpolitikai főképviselőjét, Federica Mogherinit. A rendőrség az Európai Külügyi Szolgálatnál és az Európa Kollégiumnál tartott razziát egy csalás elleni nyomozás részeként.

Főtér

Nemzeti ünnep helyett nemzeti cirkusz Gyulafehérváron – hírmix

A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.

Ez is érdekelheti

Kemény pofont kapott Belgrádban, tíz ember ellen sem tudott pontot szerezni az FCSB

Hiába futballozhatott több mint egy órán át emberelőnyben, pont nélkül távozott Belgrádból az FCSB: a Crvena zvezda egyetlen góllal felülmúlta a román bajnokot az Európa-liga főtáblájának 5. fordulójában.

Törökországban is állta a sarat, továbbra is veretlen a Ferencváros az Európa-ligában

A Ferencváros Isztambulban is állta a sarat: csütörtök este Varga Barnabás góljával vezetett, majd a végére emberhátrányban futballozó Fenerbahce ellen harcolt ki értékes döntetlent, így továbbra is veretlenül menetel az Európa-ligában.

Románia vébéálma távoli, még a fogadóirodák sem bíznak benne

A statisztikai mutatók, a hazai fogadóirodák szorzói és a pályán mutatott teljesítmény egyaránt arra utalnak: a román válogatott számára a világbajnoki szereplés kiharcolása a csodával határos lenne.

Előnyben a Puskás Akadémia az FCSB elleni párharcban

A Puskás Akadémia U19-es labdarúgócsapata legyőzte az FCSB-t az UEFA Ifjúsági Liga harmadik selejtezőkörének odavágóján Bufteán. A visszavágót Felcsúton rendezik.

A románok az utolsó kalapból kapnak ellenfeleket – ha kijutnak a világbajnokságra

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) kedden elkészítette a 2026-os világbajnokság jövő pénteki sorsolásának kalapbeosztását.

Marad a kapitány: Marco Rossi folytatja a magyar válogatott élén

A sikertelen világbajnoki selejtezők ellenére a Magyar Labadarúgó-szövetség egyhangú döntéssel megerősítette Marco Rossit a válogatott élén. Az MLSZ megújulást vár, a szövetségi kapitány pedig kész folytatni a munkát.

Megállítják a bajnokságot, hogy a románok hangolhassanak a vb-pótselejtezőre

Keresik a megoldást, hogy a labdarúgó Szuperliga megálljon, amikor a nemzeti együttes a törökök elleni csatára készül. Ezzel hosszabb lenne a 2025–2026-os évad.

Idegenbeli csatákat kell megvívnia a románoknak, hogy ott legyenek a focivébén

A román labdarúgó-válogatott harmadik helyen zárta a világbajnoki selejtezők csoportját, ám a Nemzetek Ligájában elért jó szereplésének köszönhetően ott lehetett a 2026-os világbajnokság pótselejtezőjének mezőnyében. Sorsoltak, ismerik az ellenfeleket.

Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek. A románok megtartották helyüket a legjobb ötvenben.

A Sepsi OSK formában levő kapusával jutott elitkörbe a román ifiválogatott

A román U19-es labdarúgó-válogatott két győzelemmel és egy döntetlennel megnyerte az Európa-bajnoki selejtezőcsoportját, és simán továbbjutott a tavaszi elitkörbe. A magyaroknak némi izgalmak árán sikerült ugyanez.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!