Egy hajszál választotta el a győzelemtől az FK Csíkszereda női focisait Kolozsváron

Dobos László 2024. május 03., 18:03 utolsó módosítás: 2024. május 03., 18:04

A rendes játékidő végén még vezetett az FK Csíkszereda a Kolozsvári U otthonában a női labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának péntek délutáni mérkőzésen, a házigazdák azonban a ráadásban kiegyenlítettek.

Jól játszott idegenben az FK, a játék képe alapján megérdemelte volna a győzelmet Fotó: FK Csíkszereda/ Gábor István Gábor

A mérkőzés első nagy gólhelyzetét a vendég FK hagyta ki a nagyiklódi Iclod Aréna műgyepes pályáján: Szőke Eszter a 7. percben leadott lövése a kapufáról vágódott ki. Félórához közeledve a hazaiak is eltalálták a kapufát, majd kevéssel ezután Herczeg Andrea lövését védte Blazek, a kolozsváriak kapusa.

A 34. percben megszerezte a vezetést az FK, Szőke Eszter a tizenhatos vonaláról remek gólt lőtt a rövid felsőbe (0–1).

Szünetig még jegyeztünk egy-egy kapufán csattanó lövést, előbb a hazaiaktól Marcu, majd a vendégektől Haraszti Fanni lövése találta el a lécet.

Fotó: FK Csíkszereda/ Gábor István Gábor

Kiegyenlített csata zajlott a második félidőben, a vendégeknek voltak újabb gólszerzési lehetőségei,

a ráadásban azonban egy jobb oldalon vezetett ellentámadás végén a kapu előtt üresen maradt Ioana Bălăceanu, aki belőtte az egyenlítő találatot (1–1).

Jövő szerdán újra a Kolozsvár vendégei lesznek a csíki lányok, a Román Kupa csoportkörének zárómeccsén ismét egymás ellen lép pályára a két együttes.

Női labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 9. forduló:

Kolozsvári U Olimpia–FK Csíkszereda 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Ioana Bălăceanu (90+4.), illetve Szőke Eszter (34.).

Kolozsvári U: Samantha Blazek – Delaney Lindhal, Maria Stamate, Simona Sigheartău, Varró Helga, Sonia Bumbar, Mihaela, Ciolacu, Ioana Bălăceanu, Mikhaela Johnson, Carmen Marcu, Carolina Țabur. Cserejátékosok: Briana Brici, Daiana Oneț, Adina Borodi, Mara Bâtea, Florentina Iancu, Rebeca Neagu, Adina Giurgiu. Stáb: Liviu Ivasuc (vezetőedző), George Niga (kapusedző), Carina Ciurean (kinetoterapeuta), David Damian (erőnléti edző), Alin Cioban (technikai igazgató), Marius Gardas (videoelemző).
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Szentes Szabina, Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Albu Erika, Antal Anita, Orbán Aranka, Herczeg Andrea, Fülöp Boglárka, Magyarics Zoé, Szőke Eszter. Cserejátékosok: Tankó Réka (kapus), Balázs Csilla, Bartalis Barbara, Androniki Mikalopulu, Nyéki Anna, Mitri Rita, Péter Alexandra, Péter Kinga, Abos Bianka. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Nagy Noémi (másodedző), Ferencz Levente (kapusedző), Kósa Zsombor (orvosi asszisztens), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Játékvezetők: Florin Ovidiu Mazilu (Szatmárnémeti), Ioan Cozorici és Alexandru Turian (mindketten Zilah). Megfigyelők: Iosif Toth (Nagyernye, Ernei) és Alexandru Rojneai (Gyulafehérvár).

A következő forduló (május 12.) programja: FK Csíkszereda–Temesvári Poli és Konstancai Farul–Kolozsvári U Olimpia.