Edzőmeccset játszott a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is

Orbán Zsolt 2020. szeptember 16., 12:06 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:55

Az élvonalbeli és a másodosztályú székely labdarúgócsapat is pályán volt kedden, felkészülési mérkőzésekkel hangoltak a soron következő bajnokikra.

Formában tartották magukat a székely csapatok. Archív Fotó: Pinti Attila

Hasznosan töltötték a keddi napot a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda felnőtt csapatának labdarúgói. Előbbiek hazai pályán a harmadosztályú Brassói Coronával játszottak nagyon egyoldalú felkészülési mérkőzést, míg utóbbiak Medgyesre látogattak.

A Sepsi OSK teniszeredménnyel pipálta le a 3. Ligában a Kézdivásárhelyi SE 5–1-es kiütésével bemutatkozó Coronát. A Fülöp-testvérek mesterhármast hoztak össze közösen, a svéd csatár, Admir Bajrovic duplázott, ugyanakkor Anass Achahbar is betalált a 6–0-ra diadalmaskodó háromszékieknél.

A három forduló után két ponttal álló Sepsi OSK legközelebb szeptember 19-én játszik az élvonalbeli bajnokságban. A szombati játéknapon az FC Viitorult látják vendégül a piros-fehérek,

a mérkőzés kezdési időpontját pedig 18 óra 45 percről 19 órára módosította a liga.

A másodosztályban két meccsen négy pontot gyűjtő, és a harmadik fordulóban szabadnapos FK Csíkszereda hétfőn, szeptember 21-én a jó formában lévő Petrolul Ploiești-et fogadja.

A csíkiak az élvonalbeli Medgyesi Gaz Metan vendégei voltak kedden. A Szeben megyei város stadionjában 22 labdarúgót is pályára küldött Valentin Suciu vezetőedző, míg a hazaiaknál többnyire a cserék játszottak. Gól nélküli első félidő után, a végén 2–1-re nyertek a medgyesiek,

az FK gólját a Paksi FC-től szerződtetett támadó, Bor Dávid szerezte.

Felkészülési mérkőzések:
Sepsi OSK–Brassói Corona 6–0 (4–0).
Gólszerzők: Fülöp István, Fülöp Lóránd, Admir Bajrovic, Anass Achahbar.
Sepsi OSK: Jesus Fernandez – Panagiotisz Deligiannidisz, Răzvan Tincu, Aleksa Markovic, Fülöp István, Fülöp Lóránd, Kovács Lóránt, Anass Achahbar, Vlad Mitrea, Marius Ștefănescu, Admir Bajrovic. Csereként lépett pályára: Csiszér Balázs, Andres Dumitrescu, George Dragomir, Pavol Safranko, Peter Gál-Andrezly, Cătălin Căpățână.

Medgyesi Gaz Metan–FK Csíkszereda 2–1 (0–0).
Gólszerzők: Nasser Chamed, Moussa Sanoh, illetve Bor Dávid.
FK Csíkszereda: Ribánszki László (Gyenge Szilárd 46.) – Rareș Takács (Raul Palmeș 63.), Claudiu Apro (Csonka Bonifác 63.), Hrisztosz Incidisz (Csürös Attila 63.), Palmeș (Bor Dávid 46.) – Eder González (Szondi Botond 63.), Bara Levente (Kálmán Szilárd 63.), Salvatore Marrone (Pintér Norbert 63.) – Botorok János (János Norbert 46.), Mészáros András (Bogdan Rotar 46.), Juan Bauza (Marvin Schieb 63.).