A háromszéki klub a közösségi oldalán ismertette, hogy október 12-én, szombaton 13 órától hazai pályán felkészülési mérkőzést játszik a Chindia Târgoviște ellen. A találkozó helyszíne a csapat sportbázisa, azaz a Sepsi OSK Aréna melletti edzőpályán fogadják az ellenfelet.
Valentin Suciu együttese vasárnap idegenben 4–0-ra győzött az FC Hermannstadt otthonában a Szuperliga 12. fordulójában, ezzel megszakította kétmeccses vereségi sorozatát, és ennek köszönhetően öt helyet is előrelépett, jelenleg a 8. pozíciót foglalja el a bajnokságban.
A Chindia szintén fölényes hazai sikerrel zárta a hétvégi mérkőzését, 4–0-ra verte az AFC Câmpulung Muscel csapatát a 2. Liga 9. fordulójában. A Dâmbovița megyeiek négy győzelemmel és öt vereséggel a 12. helyen helyezkednek el a ranglistán.
A bajnoki szünetet követően a Sepsi OSK házigazda lesz, az élvonal 13. játéknapján október 19-én, szombaton 18 óra 15 perctől a tabellán éppen előtte álló Aradi UTÁ-t fogadja.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Több panasz is érkezett az ünnepi időszakban a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára. Az intézmény vezetősége javítani szeretne a helyzeten, ám a közösségi médiában tett névtelen bejegyzéseket egyszerűen figyelmen kívül hagyják.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!