Edzőmeccset játszik a bajnoki szünetben a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2024. október 08., 21:04 utolsó módosítás: 2024. október 08., 21:46

A válogatottak Nemzetek Ligája mérkőzései miatt hétvégén szünetelnek a bajnokságok. A sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat ezt kihasználva barátságos találkozót kötött le egy másodosztályú ellenféllel.

Ezúttal nem a pontokért zajlik a küzdelem, a cél minél jobban felkészülni a következő tétmérkőzésre Fotó: Pinti Attila

A háromszéki klub a közösségi oldalán ismertette, hogy október 12-én, szombaton 13 órától hazai pályán felkészülési mérkőzést játszik a Chindia Târgoviște ellen. A találkozó helyszíne a csapat sportbázisa, azaz a Sepsi OSK Aréna melletti edzőpályán fogadják az ellenfelet.

Valentin Suciu együttese vasárnap idegenben 4–0-ra győzött az FC Hermannstadt otthonában a Szuperliga 12. fordulójában, ezzel megszakította kétmeccses vereségi sorozatát, és ennek köszönhetően öt helyet is előrelépett, jelenleg a 8. pozíciót foglalja el a bajnokságban.

A Chindia szintén fölényes hazai sikerrel zárta a hétvégi mérkőzését, 4–0-ra verte az AFC Câmpulung Muscel csapatát a 2. Liga 9. fordulójában. A Dâmbovița megyeiek négy győzelemmel és öt vereséggel a 12. helyen helyezkednek el a ranglistán.

A bajnoki szünetet követően a Sepsi OSK házigazda lesz, az élvonal 13. játéknapján október 19-én, szombaton 18 óra 15 perctől a tabellán éppen előtte álló Aradi UTÁ-t fogadja.