Az FCU Craiova hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy már nem Marius Croitoru az együttes edzője. Közös megegyezéssel szerződést bontott a tavaly még az élvonalban szereplő együttes vezetősége és a tréner.
Nagyon gyorsan új szakember kell találjon az oltyán klub tulajdonosa, Adrian Mititelu, hiszen október 27-én, vasárnap 11 órától a listavezető, eddig még veretlen FK Csíkszereda otthonában vendégszerepelnek.
Croitoru ez év májusban vette át a csapatot, akkor amikor még a Szuperligában játszottak, onnan kiestek. 11 mérkőzésen ült a kispadon, a másodosztályban jelenleg csak a 12. helyet foglalják el tabellán. 14 pontot gyűjtöttek, és mindössze nyolc gólt sikerült szerezniük.
A román labdarúgás egyik ismert alakja, Marin Barbu fontos szakmai kitüntetést kapott. A Sepsi OSK kötelékében dolgozó 67 éves szakember életműdíjat vehetett át a hazai futballgálán.
Az év utolsó megmérettetésén is dobogóra állt a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti, aki ezúttal Észtország fővárosában, Tallinnban feszegette a határait tapasztalatszerzés céljából. A céhes városi műkorcsolyázó második lett az észt kupakiíráson.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Az alkotmánybíróság rábólintásával véglegessé vált az a fiskális csomag, amely 2026-tól gyökeresen átalakítja többek között a gépjárművek adózását Romániában.
Január elsejétől 25 lejes adót kell fizetni az EU-n kívülről – például a Temu, Shein, Trendyol webáruházakból – érkező, 150 eurónál alacsonyabb értékű csomagok után, miután az alkotmánybíróság szerdán nem adott helyt az AUR alkotmányossági kifogásainak.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!