Hirdetés

Eddigi legrosszabb arcát mutatta a Marosvásárhelyi ASA

Nagy verést kaptak idegenben. Korábbi feltével
Fotó: Haáz Vince

Váratlanul gyenge teljesítménnyel rukkolt elő a Bákói FC vendégeként a Marosvásárhelyi ASA, amely háromgólos vereséget szenvedett, és egymás után a második idegenbeli találkozóját veszítette el a labdarúgó 2. Ligában.

A nyolcadik forduló előtt még a dobogó harmadik helyén állt a marosvásárhelyi csapat, de a szombat délelőtti eredmények után lecsúszott a negyedik pozícióba, így nagy szüksége volt a pontokra idegenben ahhoz, hogy az élmezőnyben tartsa a lépést a vetélytársaival.

Hirdetés

A Bákó melletti Ruşi-Ciutea stadionban műfüves pályán lejátszott mérkőzésen a saját közönsége előtt még nyeretlen házigazda már a 2. percben betalált, de a gólt les miatt érvénytelenítették.

Ezután igyekezett magához venni az irányítást az ASA, Bîrnoi veszélyeztett először, de a hazaiak kapusa hárított. Jóval nagyobb lehetőséget alakított ki a bákói csapat, Iacob nagyot mentett Luncașu közeli fejesénél.

Aztán a 35. percben egy előre rúgott labda meglepte a vásárhelyiek védelmét, Avram szabálytalankodott a tizenhatoson belül, így az újonc büntetőhöz jutott.

Ezt Mitrică értékesítette, habár az ASA kapusa közel volt, de ezúttal nem tudott védeni.

A vendégek támadójátéka egyszerűen nem működött, a szünetig veszélyesebb volt a kapura a Bákó és megduplázhatta volna az előnyét.

Határozottan jöttek vissza az öltözőből az ASA játékosai, rögtön helyzetbe is kerültek, Zukanovicot blokkolta a hazaiak kapusa. A folytatásban uralta a játékot az ASA, Bîrnoi előtt adódott nagy egyenlítési lehetőség, átemelte a kapust, de a labda mellé szállt, majd Vlad Bogdan szabadrúgása is elkerülte a kaput.

A másik oldalon viszont a házigazda jóval pontosabb volt a befejezésnél. A hajrá kezdetén szöglet után a vásárhelyiek lemaradtak Chirilă-ról, aki közelről a hálóba bólintott.

Ez nagyon megzavarta az ASA-t, rögtön a középkezdés után kapta a harmadik találatot is, ezzel végleg eldőlt a három pont sorsa.

A végéig még a szépítés sem jött össze Eusebiu Tudor együttesének, egyetlen komoly helyzetük sem volt. Ráadásul a bákóiak további lehetőségeket dolgoztak ki, ezek azonban már kimaradtak, így az eredmény nem változott.

Az ASA az eddigi legrosszabb teljesítményével három góllal kapott ki, és egymás után a második kiszállásán maradt pont nélkül, ezt megelőzően a Bukaresti Steaua otthonában 2–1-re maradt alul. A piros-kékeknek bőven van idejük rendezni a sorokat, legközelebb ugyanis csak október 7-én, kedden 20 órától játszanak, amikor hazai pályán a Besztercei Gloria ellen feledtethetik ezt a kudarcot.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 8. forduló:

Bákói FC–Marosvásárhelyi ASA 3–0 (1–0).

Gólszerzők: Mitrică (36., büntetőből), Chirilă (74.), Rob. Ciobanu (76.).
Bákó: Anton – Bordea, Forizs, Cimbru, Coajă – Chirilă, Rob. Albu, Luncașu, Mitrică, Pavel – Aftanache. Cserék: Vlăsceanu – Burlacu, Blaj, Baban, Rob. Ciobanu, Den. Ganea, Mar. Ursu, Vodă. Vezetőedző: Costel Enache.
ASA: Iacob – Senciuc, Chatziterzoglou, Demeter, Gab. Avram – Cruceru, Ekollo – Bîrnoi, Vl. Bogdan, Măgerușan – Zukanovic. Cserék: Rob. Geantă – Mar. Manea, Major, László, Cr. Ciobanu, Fofana, Vînău, R. Trif, Mir. Manole. Vezetőedző: Eusebiu Tudor.

2. Liga, 2025–2026-os szezon, alapszakasz, 8. forduló

2. Liga, 2025–2026-os szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

George Simion válaszolt Magyar Péternek: „nem táncoltam a néped sírjain”

„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.

Főtér

Csirkefogónak nevezte Hargita megyei párttársát az AUR-os Dan Tanasă, kapta is a sallert – hírmix

Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.

Ez is érdekelheti

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

„Nekem nem tűnt tizenegyesnek” – csalódottan értékelt a Sepsi OSK kapusa

Drámai hajrában mentett pontot az FC Voluntari a Sepsi OSK otthonában: a vendégek a hosszabbításban, egy vitatott büntetőből egyenlítettek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. A lefújás után rendkívül csalódottan értékelt a háromszékiek kapusa.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Hibátlanok csatája: a Voluntari érkezik a Sepsi OSK otthonába

Újfent sorsdöntő mérkőzés vár a Sepsi OSK együttesére, amely az eddig hibátlanul menetelő FC Voluntari-t látja vendégül a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 4. fordulójában. A háromszéki együttesnél az eddigi legnehezebb párharcra számítanak.

Hatalmas öngól segítette a Corvinult, nőtt az előnye a Sepsi OSK előtt

Két vereség után visszatért a győzelem útjára a Corvinul, amely egy öngóllal és egy ajándékba kapott labdával 2–0-ra legyőzte a Chindiát, és ismét hatpontos előnyt épített ki a Sepsi OSK előtt a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 4. fordulójában.

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Sokat érő három pont, már a Voluntari elleni kulcsmeccsre összpontosít a Sepsi OSK

Fordulás után döntötte el a szombati mérkőzést a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen, és visszaállította ötpontos előnyét a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A játékosok elégedettek az eredménnyel, már a szerdai, Voluntari elleni találkozóra készülnek.

Visszavágott a Steauának, ott van a 2. Liga listavezetőjének sarkában a Sepsi OSK

Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.

Győzelmi kényszerben a Sepsi OSK, kritikus meccs jön a Steaua ellen

Újabb kulcsfontosságú mérkőzés vár a Sepsi OSK-ra, amely szombaton a Bukaresti Steauát fogadja. A háromszékiek előnye két pontra olvadt az FC Voluntari előtt, ugyanakkor győzelem esetén karnyújtásnyira kerülhetnek az éllovas Corvinulhoz.

Nyomás alá került a Sepsi OSK: az éllovassal is elbánt az FC Voluntari

Két mérkőzést rendeztek péntek délután a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. A Sepsi OSK szempontjából vegyes eredmények születtek: az őt üldöző FC Voluntari ismét győzni tudott, ugyanakkor éppen az éllovas Corvinullal szemben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!