Az Azerbajdzsánban játszott 1–1 után a visszavágó első félidejében nem esett gól, s hiába támadta végig a mérkőzést a felcsúti együttes, a találkozó egyetlen találatát a Gabala szerezte az 56. percben, így nyert és továbbjutott.
A magyar bajnok kezdő együttesének tagja volt a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, a székelyudvarhelyi születésű játékos Vajda Roland, a másik székely akadémista, a szintén székelyudvarhelyi Dusinszki Szabolcs a 63. percben állt. A román bajnok Craiovai U a hazai pályán elszenvedett egygólos vereség után négy góllal kapott ki a szerb bajnok Partizan otthonában.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Parádés gólokkal robbant be a nemzetközi köztudatba a Besztercei Gloria zetelaki származású kézilabdázója, Kerekes Éva. A 24 éves balszélső jelenleg 12 találatnál tart a Bajnokok Ligájában. Remek formájának hála ott lehet a közelgő világbajnokságon is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A hazai lakosság zöme leginkább a nagy áruházláncokban vásárolja a disznóhúst, a tenyésztők pedig panaszkodnak, hogy egyre alacsonyabb áron tudják értékesíteni a húst. Az iparági szakértők arra számítanak, hogy ünnepek előtt emelkedhet az ár.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!