Dusinszkiéknak nem sikerült továbbjutniuk az ifjúsági labdarúgó BL-ben

Dobos László 2023. október 26., 11:57 utolsó módosítás: 2023. október 26., 12:19

A Puskás Akadémia vereséget szenvedett a vendég azeri Gabalától a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga első fordulójában rendezett párharc második mérkőzésén, így 2–1-es összesítéssel kiesett. A román bajnok Craiovai U a hazai vereség után idegenben is kikapott.

Nem tudott továbbjutni a Puskás Akadémia az azeriekkel szemben Fotó: Facebook/Puskás Akadémia

Az Azerbajdzsánban játszott 1–1 után a visszavágó első félidejében nem esett gól, s hiába támadta végig a mérkőzést a felcsúti együttes, a találkozó egyetlen találatát a Gabala szerezte az 56. percben, így nyert és továbbjutott.

A magyar bajnok kezdő együttesének tagja volt a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje, a székelyudvarhelyi születésű játékos Vajda Roland, a másik székely akadémista, a szintén székelyudvarhelyi Dusinszki Szabolcs a 63. percben állt. A román bajnok Craiovai U a hazai pályán elszenvedett egygólos vereség után négy góllal kapott ki a szerb bajnok Partizan otthonában.