Az Aradi UTA várta jobb győzelmi esélyekkel a labdarúgó 1. Liga 18. fordulójának második szombati mérkőzését. Bálint László együttese uralta is az FC Argeș elleni találkozót, de a hazaiak fölénye sokáig nem mutatkozott meg az eredményjelzőn.
Az első gólra a 85. percben kellett várni, egy szöglet után a brazil középpályás, Roger tökéletesen kapta el röptében a labdát.
A piros-fehérek azonban nagyon rövid ideig vezettek, egy védekezési hibát Antun Palic használta ki a 87. percben. A horvát légiós egyenlítése után a rendes játékidő utolsó pillanatiban Sylvain Deslandes fejelt győztes gólt a pitești-i alakulatnak, amely hihetetlen végjáték után győzött Aradon.
Az UTA az 56. perctől emberhátrányban játszott, a középhátvéd Alexandru Benga kapott piros lapot.
A tabellán jelenleg 12. FC Argeș meglepő sikerével három pontra közelítette meg a kilencedik helyen tanyázó aradiakat, akik legutóbbi öt bajnokijukból hármat elveszítettek.
Labdarúgó 1. Liga, 18. forduló
Szombati játéknap:
Aradi UTA–FC Argeș 1–2 (0–0)
Gól: Roger (85.), ill. Palic (87.), Deslandes (90.)
Kiállítva: Benga (56., a hazaiaktól)
Korábban:
Sepsi OSK–Astra Giurgiu 4–1 (3–0)
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
Népszerű turisztikai célpont a válaszúti Bánffy-kastély, amely idén az Év Úti Célja verseny jelöltjei közé került. Szalma Anna-Mária idegenvezetővel a kastély múltjáról, felújításáról és mai kulturális szerepéről beszélgettünk.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!