Döntetlen az FCSB ellen, zsinórban hetedik meccsén nyeretlen a CFR

Sebestyén Ervin 2023. december 10., 22:06

Hiába a rengeteg helyzet mindkét oldalon, végül 1–1-es döntetlent játszott egymással a Kolozsvári CFR és az FCSB vasárnap este a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A kincses városiak legutóbb októberben nyertek mérkőzést.

Hiába szerzett vezetést, ezúttal sem nyert a CFR. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Kiválóan indult a találkozó a hazaiak számára, már az első percben helyzetbe kerültek Avounou révén, viszont Târnovanu védeni tudott. Nem sokkal később már a vezetést is megszerezték: egy kavarodást követően Tachtsidis előtt maradt a labda, aki tökéletesen tekert a hosszúba (1–0). Könnyedén megduplázhatta volna előnyét a CFR, viszont Otele két ziccert is kihagyott rövid idő alatt.

Még félóra sem telt el, egyenlítettek a vendégek: Coman kiválóan tálalt Olaru elé, aki nem hibázott a kapussal szemben (1–1).

Szünet előtt mindkét csapat szerezhetett volna újabb gólt, viszont betalálniuk nem sikerült, 1–1-es döntetlennel vonultak pihenőre.

A fordulást követően ismét jobban kezdett a hazai gárda, de még csak a kaput sem tudták eltalálni, hiába a nagy helyzetek. Az 52. percben ugyan eredményes volt a vendég csapat, de végül a VAR érvénytelenítette a találatot. Az utolsó félóra az FCSB lehetőségeiről szólt, de egyik befejezés sem volt kellően pontos, maradt az 1–1-es végeredmény.

Ezzel a döntetlennel a CFR zsinórban a hetedik meccsén maradt nyeretlen, legutóbb a Konstancai Farul ellen tudtak győzni. Az FCSB szintén három mérkőzés óta nem tudott győzni, de így is magabiztosan vezetik a pontvadászatot.