A Székelyföld Labdarúgó Akadémia és a Székelyudvarhelyi FC közti jó kapcsolatnak köszönhetően kapta ajándékba a csapat a vadonatúj eredményjelző táblát – tudtuk meg László Zsolttól, a 3. ligás klub csapatmenedzserétől.
„Miután megbeszéltem az udvarhelyi polgármesteri hivatal képviselőjével, múlt héten felszereltük a játékoskijáró fölé az új, 3000 euró értékű eredményjelző táblát.
Jelenleg teszteljük a rendszert, miképp lehet működtetni, majd ha beválik, akkor természetesen átruházható más csapatokra is a kezelése.
Még egyszer köszönjük a Székelyföld Labdarúgó Akadémia vezetőségének ezt a kiváló ajándékot!” – mondta László Zsolt.
Az 1968 nyarán átadott városi stadionnal megközelítőleg egykorú az a kézzel cserélhető eredményjelző, amely a lelátó jobb oldalán található – ezt már csak a női labdarúgó 1. Ligában játszó Székelyudvarhelyi Vasas Femina mérkőzésein használják. Az új, elektromos kijelző közel három méter hosszú és másfél méter magas, jelzi az időt, a két csapat nevét és az eredményt.
Kíváncsiak voltunk, hogy milyen további korszerűsítési munkálatok zajlanak és miket terveznek még a városi stadionban. Zörgő Noémitől, a polgármesteri hivatal sajtószóvivőjétől megtudtuk, hogy jelenleg is zajlik a sportlétesítmény esővízelvezetésének megoldása, hogy egy esőzés után ne ússzon vízben az atlétika- és a labdarúgópálya.
„A Városi Sportklub a nyáron vásárolt egy gyepnyíró kistraktort, egy hengerelőgépet, ezek mind a gyepminőség javítására szolgálnak.
Ezt a tervet beküldtük az Országos Befektetési Ügynökséghez (CNI), most következik azon dokumentumok, tervek előkészítése, amik még szükségesek a CNI-s finanszírozáshoz. Ezzel párhuzamosan azt is meg kell oldanunk, hogy mentesítsük a sportpályát a mentőhelikopterek leszállásától, így egy új heliport kivitelezésén is dolgozunk” – tette hozzá Zörgő Noémi.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
A lengyel élvonalbeli Arka Gdynia ellen a szünetben még hátrányban volt az FK Csíkszereda, Dusinszki találatával sikerült kiegyenlíteniük.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!