Hat gólszerző, kiütötte ellenfelét az SZFC

Zátyi Tibor 2021. október 15., 18:30 utolsó módosítás: 2021. október 15., 18:33

Könnyed, hatgólos győzelemmel tartotta meg vezető helyét a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, pénteken 7–1-re verte az 5-ös csoport sereghajtóját, a Brassói Kids Tâmpát.

Magabiztos és gólerős játék az SZFC-től, a csoport eddigi legnagyobb különbségű győzelmét aratta Fotó: Beliczay László

Kötelező győzelem várt a jó formában levő Székelyudvarhelyi FC-re pénteken délután, a három pontot pedig esélyeshez méltón szerezte meg a csapat.

A vendégek az első negyedórában magas letámadással próbáltak gondot okozni a hazai támadásépítésekben, ám ezt az intenzitást nem bírták sokáig fenntartani, az udvarhelyiek fokozatosan átvették a meccs irányítását és érkeztek is a gólok: Mitra Bálint szögletét követően bólintott a hálóba, Pop egy nagyon szép akció végén talált be, majd Bálint egyéni akcióból lőtt szép gólt. A vendégeknek a szünet előtt sikerült szépíteniük, Mihăilă fejelt védhetetlenül a hálóba.

Fotó: Beliczay László

A második játékrészben sem változott a játék képe, az SZFC dominált, Savin növelte az előnyt, majd Pop duplázott. Fél óra játék után már 6–1 volt az eredmény, miután a Marucza által kiharcolt büntetőt Simó magabiztosan értékesítette. A 7–1-es végeredményt a csereként beállt Stanciu állította be, aki egy ellentámadás végén higgadtan gurított a kapuba.

„Az ilyen meccsek nehezek, amikor gyengébb képességű csapat ellen kell a koncentrációt megtartani, és ha nem kezeled helyén a dolgokat, könnyen nehéz helyzetbe kerülhetsz. Az ilyen csapatoknak nincs veszítenivalójuk, pozitív a hozzáállásuk, mindig lelkesek. Szerencsére mi jól kezeltük a helyzetet, kivételt képez az első félidő vége, amikor figyelmetlenségből gólt kaptunk.

Csak gratulálni tudok a fiúknak, minden csapatrész gólt szerzett, akárcsak Brassóban is, ez azt jelenti, hogy jó focit játszunk

– összegzett Mihai Ianc, az SZFC edzője.

Az udvarhelyiek kiütéses győzelemmel avatták fel a városi stadionba frissen felszerelt eredményjelző táblát, jobb gólkülönbségüknek köszönhetően továbbra is vezetik az 5-ös csoportot, a következő fordulóban, jövő szombaton Barcarozsnyóra látogatnak.

Labdarúgó 3. Liga, 5-ös csoport, 8. forduló
Székelyudvarhelyi FC–Brassói Kids Tâmpa 7–1 (3–1)
gólszerzők Mitra (17.), Pop (36., 59.), Bálint (41.), Petra (51.), Simó (61.), Stanciu (77.), illetve Mihăilă (44.).
SZFC: Bodea – Marucza, Merdariu, Mitra, Simó, Savin (Tankó, 75.), Vasile, Bálint (Covaciu, 60.), Petra (Stanciu, 60.), Bobea (Botorok, 60.), Pop (Lázár, 80.).