Deac az utolsó pillanatban szállította a CFR győzelmét

Sebestyén Ervin 2024. február 03., 19:29

Megszerezte második győzelmét Adrian Mutu a Kolozsvári CFR kispadján, miután szombaton este egy fordulatos meccsen 2–1-re győzni tudtak a Petrolul Ploiești otthonában a labdarúgó Szuperliga 24. fordulójában.

Sava kivette a részét a CFR győzelméből. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Bátran kezdte a mérkőzést a CFR, már az első másodpercekben megszerezhette volna a vezetést, miután Otele kapott remek kiugratást, azonban végül még a kaput sem találta el a 24 éves nigériai csatár. Negyedóra elteltével Tachtsidis távoli próbálkozását Zima hárította könnyedén. Pár perccel később ismét szükség volt a rutinos cseh kapusra, Bîrligea mutatott be remek lövést, de maradt a 0–0.

Szinte a semmiből jött a hazai találat, Irobiso remek indítást kapott, egy védő szorításában eltudta passzolni Sava mellett, így az első helyzetéből vezetést szerzett a Petrolul (1–0).

A bekapott gól láthatóan meglepte a CFR játékosait, akik az első félidőben több nagy lehetőséget nem is tudtak kidolgozni.

A fordulást követően ismét ott volt a lendület a kincses városiak játékában, az 51. percben pedig az egyenlítés is összejött. Keita szenzációsan lőtte ki a balfelsőt 20 méterről (1–1), ezzel pedig minden kezdődhetett elölről.

A hajrában újra átvehette volna a vezetést a hazai csapat, viszont előbb Sava védett óriásit, majd Ișfan gólját érvénytelenítették les miatt. A végén már úgy tűnt, hogy pontosztozkodás lesz a vége, azonban

egy védelmi hibát követően Michael előtt maradt a labda, aki az üresen álló Deachoz passzolt, a rutinos játékos pedig könnyedén gurított az üres kapuba (1–2).

Adrian Mutu vezetésével megszületett a Kolozsvári CFR második győzelme, azonban még így is nyolc pont a lemaradás a FCSB mögött, ráadásul a fővárosiak eggyel kevesebb meccset játszottak.