A labdarúgó 1. Liga címvédője története legsúlyosabb vereségét szenvedte el csütörtökön az AS Roma otthonában rendezett Európa Liga-mérkőzésen, amelyen a „farkasok” 5–0-ra diadalmaskodtak.
Ezt megelőzően a medgyesi „gázasoktól” is kikapott a kolozsvári csapat, ami után állt a bál a klubnál: Dan Petrescu vezetőedző egy televíziós interjúban dühében azt mondta, elhagyja a csapatot, mivel nem bírja már idegekkel, majd pár nappal később sajtótájékoztatón jelentette be, hogy mégis marad, és igazából csak pár nap pihenőre van szüksége.
Nos, a hirtelen haragú tréner nyugodtan töltheti szabadnapjait a nemzetközi szünet alatt,
mivel csapata hozta a kötelezőt vasárnap este a pitești-i Nicolae Dobrin Stadionban.
A bajnok magabiztos játékkal, a mérkőzést végig irányítva győzte le az újoncot.
A találkozó gyakorlatilag már az első félidő közepéig eldőlt, Mario Rondon duplájának köszönhetően.
A venezuelai csatár előbb egy óriási kapushibából profitált, miután Deac a hatosban leszerelte a hazaiak mindössze 19 éves hálóőrét, George Miclet.
Rondon tíz perccel később Michael Pereira remek passzából lőtte be a másodikat, ami mint később kiderült, a 0–2-es végeredményt is jelentette.
A vendégek sokat dolgoztak egy harmadik találatáért, de csak kapufáig, illetve egy elrontott Rondon-ziccerig jutottak, míg a FC Argeș-nek nem volt említésre méltó lehetősége.
Győzelmével a címvédő három pontra közelítette meg az éllovas FCSB-t és a második U Craiovát is.
A bajnok legközelebb november 21-én az Aradi UTA-t fogadja.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!