Csupán a gólok hiányoztak az FK Csíkszereda találkozóján

Józsa Csongor 2023. szeptember 16., 13:16

Helyzetekben nem volt hiány. Egy-egy nagy gólszerzési lehetőség volt, a végső sípszókor 0–0 állt az eredményjelzőn. Nem abból az unalmas gólnélküli döntetlen volt a CS Mioveni elleni 2. ligás mérkőzés.

Szombaton délelőtt a labdarúgó 2. Liga hatodik játéknapján az FK Csíkszeredai hazai környezetben a tavaly még az élvonalban játszó, onnan kieső CS Miovenit látta vendégül.

Alaposan át kellett forgatnia együttesét Ilyés Róbert vezetőedzőnek, sérülések, kisebb egészségügyi problémák miatt többen nem tudták vállani a játékot. A héten bemutatott labdarúgó, Bloj Ervin és Nistor Ákos rögtön ott volt a kezdőcsapatban.

Mindkét fél aktív volt az elején, egy hazai oldalról beívelt szabadrúgás fölé pattant, túloldalt Blănaru gól lőtt, ezt leshelyzetből tette, így érvénytelenítették azt.

A 10. percben Apró óriási hibáját követően Blănaru lódulhatott egyedül a kapura, a kimozduló kapus mellett is elzúgott a tizenhatosnál, estéből tudta kapura küldeni, a labda kicsivel ment mellé.

Igazán nyílt maradt a meccs, Ilyés Róbert együttese jobbára rögzített játékhelyzetekkel, ellenlábasa ellentámadásokkal veszélyeztetett. Aktívabb volt a székelyföldi együttes, miután a CS Mioveni főképp a biztos védekezésre helyezte a fő hangsúlyt, innen indította támadásait. Nem született gól az első felvonásban.

A pihenőt követően is jó volt a ritmus, kisebb helyzetek mindkét kapunál alakultak ki, de a hálóőröknek igazi védenivalójuk nem volt.

Egy órányi játék után kissé megváltozott a játék képe, fennebb tolta sorait a vendégcsapat, sokkal többször jutott el a csíkiak kapujához.

A 79. percben mintegy huszonkét méterről szabadrúgáshoz jutott az FK Csíkszereda. Nagy állt a labda mögé, az ellenfél arra várt, hogy a kapura tűzi azt, ő pedig a védőfal mellett tartózkodó Magyarihoz passzolt, ráfordulhatott, teljesen tiszta helyzetben volt, a lövése nem volt tökéletes, így a kapus megfogta. Óriási lehetőség volt ez, hogy megszerezze a vezetést a házigazda.

A végjátékban, a hosszabbításban is a CS Mioveni előtt adódott szituáció, hogy megszerezze a pontokat, de a védőknek sikerült tisztázniuk.

Annak ellenére, hogy nem született gólt ezen a párharcon, nem volt unalmas mérkőzés, küzdelmes, élvezetes volt az összecsapás.