Csúnya vereségbe szaladt bele Angliában a román U20-as fociválogatott

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 06., 18:55 utolsó módosítás: 2021. szeptember 06., 18:58

A román U20-as korosztályú labdarúgó-válogatott 6–1-es vereséget szenvedett hétfőn délután az angolok vendégeként lejátszott barátságos találkozón.

Fotó: FRF

A tavaly év végén alapított román U20-as nemzeti csapat a korábbi 85-szörös válogatott Bogdan Lobonț irányításával az ősz folyamán nagyon erős barátságos megmérettetésen vesz részt, a legjobb európai együttesekkel mérkőzik meg.

Románia négy nappal korábban értékes győzelmet szerzett, Voluntari-ban 2–1-re felülmúlta Portugáliát, hétfőn azonban nem tudta megismételni ezt a teljesítményét. Anglia a szünetben még csak kettővel vezetett, a második félidőben azonban még négyszer talált be, miközben a vendégektől csak a szépítőgólra futotta.

A román válogatottnál az FK Csíkszereda támadója, Bogdan Rotar kezdő volt, Szondi Botond a 61. percben lépett pályára, míg a Székelyföldi Labdarúgó Akadémiánál nevelkedett, jelenleg a Puskás Akadémiánál futballozó Marius Corbu végigjátszotta a második játékrészt.

A következő két hónapban rendezendő barátságos mérkőzéseken a román válogatott ellenfelei Csehország, Németország, Lengyelország és Olaszország lesznek.

A román válogatott kerete:

Kapusok:
Răzvan Sava (Torino), Alexandru Borbei (Lecce), Hindrich Ottó (Kolozsvári CFR);
Hátvédek: Darius Grosu (Farul), Eduard Duţu (Fiorentina), Matei Ilie (Padova), Deniz Giafer (Dinamo), Daniel Bîrzu (Farul), Alexandru Sima (Resicabánya), Gabriel Buta (Farul);
Középpályások: Andrei Mărginean (Sassuolo), Alexandru Crivac (FC Argeş), Ştefan Pănoiu (Rapid), Szondi Botond (FK Csíkszereda), Francisc Cristea (Jászvásári Poli), Constantin Grameni (Farul), Darius Ghindovean (Duisburg), Marius Corbu (Puskás Akadémia), Andrei Bani (Dinamo), Ştefan Baiaram (U Craiova), Alexandru Oroian (Hermannstadt), Robert Mustacă  Slobozia);
Támadók: Luca Andronache (Farul), Bogdan Rotar (FK Csíkszereda).
Gergely Botond gólja az U19-es válogatottban

Gólt szerzett a román korosztályos válogatottban az FK Csíkszereda labdarúgója, Gergely Botond. A gyergyószentmiklósi születésű középhátvéd kezdő volt, és a 3. percben vezetést szerzett a Bosznia-Hercegovinában megrendezett és a vendég romániai U19-es válogatott 5–1-es győzelmével zárult felkészülési mérkőzésen.