A vendégek, az Atletic Club Onix 2010 Rm. Sărat kérésére halasztotta el szeptember elején a Román Labdarúgó-szövetség a Buzău megyei csapat csíkszeredai találkozóját, amelyet egy hónappal később, október elején, vasárnap délben pótoltak a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán.
Női labdarúgó 2. Liga, 1. csoport, 1. forduló:
FK Csíkszereda–Atletic Club Onix 2010 Rm. Sărat 5–0 (4–0).
Gólszerzők: Bartalis Barbara 3, Demény Hajnalka és Antal Anita.
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Nyéki Anna, Albu Erika, Antal Anita, Györgyicze Réka, Bartalis Barbara, Dimény Hajnalka, Balázs Eszter. Játszott még: Tankó Réka (kapus), Péter Alexandra, Császár Kincső, Szász Ildikó és Nagy Noémi. Edző: Albu László.
A 2. Liga, 1. csoportjának élmezőnye: 1. FK Csíkszereda 9 pont (35–0), 2. Jászvásári Navobi 9 (20–1), 3. Konstancai Selena 6.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!