Húszcsapatos a labdarúgó 2. Liga 2023-2024-es szezonja, de csak 19 együttes neve ismert. A Brassói FC a Román Labdarúgó-szövetségtől nem kapott indulási jogot, ezért a Nemzetközi Sportdöntő Bírósághoz (TAS) fordult jogorvoslásért.
Közben a brassói klub megóvta a TAS egyik bíráját, a szervezet pedig szombatig nem fog tudni döntést hozni.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kedden, augusztus 1-jén délben arról döntött, hogy a labdarúgó 2. Liga első fordulójából az Újszentes meccsét elhalasztják. A bánsági gárda a Brassói FC-hez kellett volna látogasson, ha pedig a Brassó nem kap indulási jogot, akkor helyét a Bukaresti Progresul Spartac veszi át.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!