A kolozsvári együttes története során a harmadik alkalommal szerepel valamelyik európai kupasorozat tavaszi idényében. Ezt annak köszönheti, hogy 10 ponttal a második helyen végzett a Konferencia Liga G jelű csoportjában a török Sivasspor mögött, megelőzve a cseh Slavia Prágát – amelyet hazai pályán és idegenben is legyőzött – és a koszovói Ballkanit.
A CFR a 2012–2013-as és a 2019–2020-as szezonban is eljutott az Európa Liga egyenes kieséses szakaszáig, a nyolcaddöntőben előbb az Inter ellen összesítésben 5–0-ra veszített, majd kiélezett küzdelemben maradt alul a Sevillával szemben, amely csak idegenben szerzett góllal jutott tovább.
Ezúttal sem volt szerencséje a sorsolásnál Dan Petrescu vezetőedző csapatának, hiszen újabb topligás ellenféllel kell szembenéznie. Az olasz gárda ősszel az Európa Liga F csoportjában volt érdekelt, ahol azonos pontszámmal (8) végzett a holland Feyenoorddal, a dán Midtjyllanddal és az osztrák Sturm Grazzal, gyengébb gólkülönbsége miatt maradt le az első két helyről, és esett le a Konferencia Ligába.
– nyilatkozta Dan Petrescu a párharc csütörtökön 22 órától kezdődő római első mérkőzése előtt.
A Kolozsvári CFR vezetőedzője rámutatott, tisztában van vele, hogy fantasztikus lenne, ha sikerülne kiharcolniuk a továbbjutást, de sok energiát igényel, és szenvedni fognak a bajnokságban. „Ez az, amitől félek. A fő cél a bajnoki cím megszerzése” – jegyezte meg. Hozzátette, vélhetően a hétvégi bajnoki meccsre a teljes csapatot lecseréli, mert azért van annyi játékosuk, és fel kell vállalniuk ezt a kockázatot.
A kolozsváriak erőt meríthetnek abból, hogy az Európa Liga csoportkörében 2019 szeptemberében hazai pályán bravúrral 2–1-re már legyőzték a Laziót. Az idegenbeli találkozón aztán 1–0-ra kikaptak, de végül mégis az olaszok előtt a második helyen zártak, és továbbjutottak.
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
Mintegy fél évszázada biztosít fórumot a román és magyar történészek szakmai párbeszédének a Román–Magyar Történész Vegyes Bizottság. A testület XXVII. ülését Déván rendezték meg, Nagy Levente magyar társelnök nyilatkozott az eseményről a Krónikának.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!