Juan Francisco Bauza elhagyja az FK Csíkszeredát és a következő idénytől az 1. Ligában kergetheti a labdát. A másodosztályban bajnok FC U Craiova 1948 hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy megszerezte a 25 éves argentin támadó játékjogát.
A csíkiak korábbi légiósát a craiovai labdarúgóklub úgy mutatta be, mint a másodosztályú bajnokság „felfedezzettje”.
Bauza a jelenlegi szezonban 27 mérkőzésen hat gólt szerzett a piros-feketéknél, két alkalommal új csapata ellen is betalált.
A támadó-középpályásként, szélsőként és középcsatár-poszton is bevethető dél-amerikai labdarúgót 2020 februárjában igazolta le az FK Csíkszereda. Bauzára a ciprusi edzőtábor során figyelt fel az FK szakmai stábja, akkor még a lengyel Górnik Zabrze együttesénél szerepelt kölcsönben.
Európai kalandja előtt hazajában a Club Gimnasia y Esgrima, a Juventud Unida és az előbbieknél jóval ismertebb Club Atlético Colón gárdájánál futballozott.
Valentin Suciu csapata szezonbeli utolsó rájátszásos mérkőzését nézők előtt, hazai pályán játssza vasárnap 18.30-tól.
Az ellenfél a Temesvári ASU Poli lesz, és a székelyföldi csapat győzelem esetén akár a negyedik, osztályozós helyet is elcsípheti, ha a párhuzamosan zajló találkozón az FC U Craiova is felülmúlja majd a Dunărea Călărași-t.
| 2021. 05. 23. 13:30 | CS Mioveni Mioveni | Bukaresti Rapid Rapid | 1-0 |
| 2021. 05. 23. 18:30 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | Dunărea Călărași Dunărea | 0-0 |
| 2021. 05. 23. 18:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 2-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC U Craiova 1948 FC U Craiova | 10 | 5 | 4 | 1 | 13-7 | 54 |
2 | Bukaresti Rapid Rapid | 10 | 5 | 1 | 4 | 14-11 | 49 |
3 | CS Mioveni Mioveni | 10 | 3 | 6 | 1 | 18-11 | 48 |
4 | Dunărea Călărași Dunărea | 10 | 2 | 4 | 4 | 10-18 | 44 |
5 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 10 | 2 | 4 | 4 | 9-11 | 42 |
6 | Temesvári ASU Poli ASU Poli | 10 | 2 | 3 | 5 | 9-15 | 41 |
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!