Hirdetés

Csíkszereda lesz a házigazdája az U15-ös női labdarúgó-bajnokság négyes döntőjének

Érmes helyezésért küzdenek a csíki lányok
Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

Június első hétvégéjén Csíkszeredában rendezik meg az U15-ös korosztályú csapatok számára kiírt női labdarúgó Elit Liga négyes döntőjét. A kétnapos tornán a házigazda Csíkszereda mellett Temesvár, Kolozsvár és Bukarest csapata vesz részt.

2023. május 30., 12:20

Összesen 16 csapat kvalifikálta magát a 2022-2023-as női U15-ös labdarúgó Elit Liga küzdelmeire, amelyen az alapszakasz négy négyes csoportban zajlott, ezt követően pedig a csoportgyőztesek, az FK Csíkszereda (1. csoport), a Temesvári Poli (2. csoport), a Kolozsvári LPS (3. csoport) és a Bukaresti Dream Team (4. csoport) jutott tovább.

Hirdetés

A négyes döntőt Csíkszeredában rendezik szombaton és vasárnap, június 3-án és 4-én. Cseke Szilárdtól, az FK Csíkszereda sportigazgatójától, a helyi szervezőbizottság elnökétől megtudtuk, hogy

a mérkőzések szombaton és vasárnap is délelőtt, az FK Sportparkban zajlanak, az elődöntők szombaton 10 és 12 órától, a helyosztók pedig vasárnap 9 és 11 órától. A mérkőzések 2x35 percesek, a nézők belépése pedig ingyenes.

„A sorsolást pénteken este, a négy csapat és a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) képviselőjének jelenlétében tartjuk az FK konferenciatermében. A vendégcsapatok a Hunguest Fenyő Hotelben szállnak meg, de mivel a környékbeli vendéglátóegységek a ballagások utáni ebédek miatt mind foglaltak, az étkeztetést az FK Csíkszereda oldja meg” – nyilatkozta Cseke.

Az előző szezonban szinte ugyanazok a csapatok jutottak be a négyes döntőbe. Tavaly június közepén Temesvár volt a döntő házigazdája, ahol a következő rangsor alakult ki: 1. Temesvári Poli, 2. FC Voluntari, 3. Kolozsvári LPS, 4. FK Csíkszereda.

Várják a szurkolókat

Az FK Csíkszereda U15-ös korosztályú lánycsapatát Portik Helga és Szőcs Renáta edzők készítették fel, és vezették el egészen a négyes döntőig.

„Nagyon örülünk, hogy idén is bejutottunk a legjobb négy közé. A négyesdöntő mezőnye szinte ugyanaz mint tavaly, az a különbség, hogy a fővárost most nem az FC Voluntari, hanem a Bukaresti Dream Team csapata képviseli.

Tavaly messze kiemelkedett a mezőnyből a Temesvár csapata, de a tavalyhoz képest változtak a keretek. Nálunk a tavalyi csapatból heten kinőtték az U15-ös korosztályt. Nem ismerjük teljesen ellenfeleinket, hiszen idén nem volt velük meccsünk, de nagyon bízunk a tisztes helytállásban, és nagyon örülnénk egy érmes helyezésnek. Nem lesz könnyű, de céltudatosan készültünk, szerintem jó csapatunk van, és itthon játszunk. Várjuk szurkolóinkat, az ők segítségével nagyon bízunk a jó eredményben.

A csapat vezéregyénisége Fülöp Boglárka, aki a felnőtt csapatnak is oszlopos tagja, de szintén a felnőttekkel készül rendszeresen Erös Teodora is” – nyilatkozta Portik Helga a Székelyhonnak.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Zúgtak a magyarellenes rigmusok a Steaua stadionjában (videóval)

Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.

Nagy változás jöhet a kézilabda-közvetítésekben, a TVR és a Digi Sport verseng a jogokért

Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.

Székelyhon

Balesettel indult a szombat a Cekend-tetőn

Két autó ütközött, az egyik lesodródott az úttestről szombat reggel a Cekend-tetőn.

`
Krónika

Mit építhetünk ezután engedély nélkül?

Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.

Krónika

Kelemen Hunor: ha így folytatjuk, Románia nem ússza meg az AUR-kormányt

Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.

Főtér

Ha vasárnap, akkor drónvadászat Románia egén…

… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!

Ez is érdekelheti

Hamar felállt a kétgólos hátrányból az FK Csíkszereda női együttese

Két korai gólt kapott az FK Csíkszereda, de még az első félidőben a javára fordította az eredményt a Besztercei Gloria otthonában, így győzelemmel kezdte a női labdarúgó Szuperliga új szezonját.

Az FK Csíkszereda idegenben, a Vasas Femina otthon kezdi a női focibajnokságot

Az FK Csíkszereda besztercei kiszállásával indul a női labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idénye. Kollár Péter tanítványai szombaton 13 órától a Gloria otthonában lépnek pályára, míg a Székelyudvarhelyi Vasas Femina vasárnap kezdi meg szereplését.

Megismerte csoportellenfeleit az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a női bajnokságokban

Véglegesítette a Román Labdarúgó-szövetség a női 2. és 3. Liga, valamint az Ifjúsági Liga 2026–2027-es idényének csoportbeosztását. Az FK Csíkszereda fiataljai az Ifjúsági Ligában, míg a Sepsi OSK együttese a harmadosztályban lesz érdekelt.

Húszszoros izlandi bajnokkal találkozik az FK Csíkszereda női csapata

A húszszoros izlandi bajnok Breiðablik lesz az FK Csíkszereda ellenfele az UEFA Női Európa-kupa első selejtezőkörében. A párharc első mérkőzését augusztus 26-án Izlandon rendezik, a visszavágó szeptember 2-án lesz Csíkszeredában.

Tesztmeccsen legyőzte első bajnoki ellenfelét az FK Csíkszereda női focicsapata

Felkészülési mérkőzést játszott a női Szuperligára készülő FK Csíkszereda. Szovátán a Besztercei Gloriát múlta felül. A két együttes a bajnokság nyitófordulójában is találkozik egymással.

Idegenben indítja a női Szuperligát az FK Csíkszereda, otthon a Székelyudvarhelyi Vasas Femina

Elkészítették a női labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének sorsolását. Mindkét székelyföldi együttes megtudta az alapszakasz menetrendjét.

Öt gólt lőtt a kolozsváriaknak az FK Csíkszereda női csapata

A magyarországi edzőtábor után szombaton Szovátán játszott felkészülési mérkőzést az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata, Kollár Péter vezetőedző tanítványai 5–0-ra győzték le a Kolozsvári U Olimpia együttesét.

Végleges a női Szuperliga mezőnye, újra két székelyföldi klub lesz a rajtnál

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága jóváhagyta a 2026–2027-es női Szuperliga mezőnyét és az idény versenynaptárát. A nyolccsapatos élvonalban ezúttal is ott lesz az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina.

Visszatért a kupagyőztes edző az FK Csíkszereda női csapatának élére

Átalakult szakmai stábbal és jelentősen megváltozott játékoskerettel kezdte meg a nyári felkészülést az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata. A bajnoki ezüstérmes együttest ismét Kollár Péter vezetőedző irányítja.

Külföldiekkel pótolják a távozókat az FK Csíkszereda női együttesénél

Jelentős változások történtek a bajnoki ezüstérmes FK Csíkszereda női labdarúgócsapatánál. Három külföldi játékos érkezett, miközben több meghatározó futballista is új klubban folytatja pályafutását, de akár edzőcsere is történhet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!