Hatalmas bravúr a kupában, az FK Csíkszereda csoportkörbe jutott

Dobos László 2024. augusztus 29., 20:08

Folytatta remek szezoneleji szereplését az FK Csíkszereda együttese. A labdarúgó 2. Ligában négy forduló után is hibátlan székelyföldi gárda a Román Kupában is csoportkörbe jutott, csütörtökön késő délután az Unirea Sloboziát győzte le egy góllal.

Borult a  papírforma: a második ligás FK Csíkszereda kiejtette az élvonalbeli Unirea Slobozia együttesét •  Fotó: Pinti Attila
Borult a papírforma: a második ligás FK Csíkszereda kiejtette az élvonalbeli Unirea Slobozia együttesét Fotó: Pinti Attila

Mindkét együttesnél voltak hiányzók a csütörtök késő délutáni FK Csíkszereda–Unirea Slobozia mérkőzésen a labdarúgó Román Kupa 4. fordulójában.

A csoportkörbe, a legjobb 24 közé jutásért kiírt összecsapáson a hazaiaknál – különböző okok miatt – nem került fel a játékvezetői lapra Simon Máté (kapus), Vita Dániel, Szilágyi Szabolcs, Bakos Ervin, Gál-Andrezly Peter, Balogh Szilárd, Szondi Botond és Kovács Lóránt, a vendégeknél pedig nem szerepelt Denis Rusu (kapus), Paolo Medina, Dmitro Pospelov, Ariel Ignacio López Varela, Florin Purece, Christ Afalna és Adnan Aganović.

Kiegyensúlyozott játék zajlott az első félidőben, a több tiszta gólhelyzet a csíkiak előtt adódott, de Ceará lövései, illetve Makrai két nagy ziccere kimaradt.

•  Fotó: Pinti Attila

A csíki csatár kétszer került szembe kecsegtető helyzetben a Slobozia kapusával, de egyszer sem tudta legyőzni.

Voltak helyzetei a Ialomița megyei vendégcsapatnak, de Karácsony Márk, a csíki kapus, illetve a köréje tömörülő védelem magabiztosan zárt.

A második játékrészben sem érződött az első és a második liga közötti különbség a pályán, mindkét csapatnak volt számos gólszerzési lehetősége. A vendégek legnagyobb helyzetét a hajrában jegyeztük fel, amikor Bărbuț veszélyes löketét szögletre mentette Karácsony, a csíki kapus.

A második félidőben is kimaradt két Anderson Ceará helyzet a házigazdáknál, a 87. percben azonban a labda a vendégek hálójában kötött ki.

Két csereként beállt játékos hozta össze a gólt: Torvund 18 méterről eleresztett, felső léc alá tartó bombalövését a vendégek kapusa csak kiütni tudta, a kipattanót pedig Babati közelről a hálóba lőtte (1–0).

Labdarúgó Román Kupa, 4. forduló:
FK Csíkszereda–Unirea Slobozia 1–0 (0–0).
Gólszerzők: Babati Benjámin (87. perc).

Játékvezetők: Sorin Vădana (Kolozsvár), Raul Constantin Ghiciulescu (Lugos) és Ioan Alexandru Corb (Szatmárnémeti). Tartalék játékvezető: Mihai Amorăriței (Câmpina). Megfigyelők: Vlad Căluşer (Bukarest) és Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea).

FK Csíkszereda: Karácsony Márk – Kovács Márk, Kelemen Dávid, Raul Palmeș, Nagy János, Pintér Bence (Andrei Gheralia, 90.), Csürös Attila (Veres Szilárd, 90.), Bloj Erwin, Szufián Dzsebari (Babati Benjámin, 78.), Francisco Anderson Ceará (Alexander Torvund, 78.), Makrai Gábor (Jozef Dolný, 66.). Stáb: Ilyés Róbert (vezetőedző), Albu László és Bajkó Barna (másodedzők); Kósa Zsombor (gyúró), Bálint Botond (orvosi asszisztens), dr. Bachner István (orvos), Claudiu Cazan (csapat képviselője).

Unirea Slobozia: Stefan Krell – Andrei Dorobanțu, Gabriel Lazăr, Alexandru Dinu, Constantin Toma, Ionut Coadă (Paul Antoche, 84.), Ștefan Pacionel (Ovidiu Perianu, 84.), Filip Ilie, Cristian Bărbuț (Daniel Șerbănică, 84.), Laurentiu Vlăsceanu (Florinel Ibraim, 60.), Sekou Camara (Mihăiță Lemnaru, 75.). Stáb: Adrian Mihalcea (vezetőedző), Enache Costea (másodedző), Bogdan Hețco (erőnléti edző), Gabriel Basarab (a csapat képviselője), Laurențiu Radu (a csapat képviselője).