Cserejátékosok góljaival fordított a Sepsi OSK

Orbán Zsolt 2020. november 23., 20:08 utolsó módosítás: 2020. november 23., 20:42

A jól védekező kontracsapat az első félidőben kifogott Leo Grozavu alakulatán, de a moldvai vezetőedző jó érzékkel cserélt, a második játékrészben fordítottak és győztek a zöldben játszó piros-fehérek.

Safranko gólpasszt, Achachbar győztes gólt jegyzett. Korábbi felvétel. Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK Giurgiuban vendégszerepelt a labdarúgó 1. Liga hétfői játéknapjának első mecccsén, az ellenfél viszont nem a sereghajtó Astra, hanem a Marin Anastasovici Stadionban ideiglenes otthonra lelő Chindia Târgoviște volt.

A Dâmbovița megyeiekkel szemben veretlen mutatóval büszkélkedhettek a háromszékiek,

akik a korábbi hat egymás elleni tétmérkőzésen három döntetlen mellett ugyanennyiszer nyertek.

Leo Grozavu csapatának jól jött a kéthetes szünet, hiszen az előző két fordulóban nem tudtak győzni Fülöpék: az Academica Clinceni pályáján elszenvedett vereségét és a Hermannstadt elleni hazai döntetlent most ki lehetett javítani.

Emil Săndoi labdarúgói már az elejétől fogva ellentámadásokra rendezkedett be, a Chindia azt tette, amihez a legjobban ért: tíz mezőnyjátékossal védekezett fegyelmezetten és a kontrákban bízott.

A pályaválasztó taktikája bevált az első félidőben, a Sepsi hiába játszott mezőnyfölényben, gólt a kék-pirosak szereztek.

Tincu megingását kihasználva Dumitrașcu 20 méterről tekerte Jesús Fernández kapujába a labdát.

El kell ismerni, a Chindia szélsője szép befejezéssel szerezte meg a vezetést.

A Sepsi játékosai sokáig szaladtak az eredmény után. Korábbi felvétel. Fotó: Pinti Attila
Grozavu már a félidőben kettős cserét hajtott végre, s bár továbbra is a Sepsi birtokolta többet a labdát és vezetett támadásokat, nem mondhatni, hogy a levegőben lógott volna az egyenlítő gól.

Ez mégis megérkezett a 69. percben, amikor a frissen pályára küldött Aganovic Safranko passzából belsőzött Aioani kapujába.

A meccset valamivel később egy harmadik csere, Anass Achahbar döntötte el, a marokkói származású holland középpályás pazarul találta el ballal a labdát a tizenhatoson kívülről.

Az U21-es válogatott kapus hiába vetődött, nem tudott mit kezdeni az életerős lövéssel.

A Sepsi OSK Leo Grozavu nagyszerű cseréinek köszönhetően hátrányból fordítva győzött és visszafoglalta a negyedik helyet a tabellán.