A csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán megrendezett találkozóra a vendég Suceava megyei együttes csak egy kapussal, valamint tíz mezőnyjátékossal érkezett. A hazai alakulatot ezúttal Gohér Gergő irányította a pálya széléről, a vezetőedző Berkeczi Emőke licencvizsgára kellett elutazzon.
Hazai fölényben zajlott a mérkőzés, a címvédő csíki lányok számos gólhelyzetet kialakítottak, de ezek közül csak hatot tudtak értékesíteni. A vendégek legjobbja a kapusuk volt.
Női labdarúgás, U17-es korosztály, 1. csoport, 8. forduló:
FK Csíkszereda–Colegiul Național Nicu Gane Fălticeni 6–0 (5–0).
Gólszerzők: Eros Teodóra (6.), Nombot Annabelle (10., 24., 33.), Tănase Dorina (34., 67.).
Játékvezetők: Tóth János (Kovásznaváros), Gábor Ákos és Eusebiu Medeșan (mindketten Sepsiszentgyörgy).
FK Csíkszereda: Rusu Kriszta – Kádár Noémi, Andrea Cristina Sandu, Pintea-Scurtu Denisa Annamária, Benedek Kincső, Nombot Annabelle, Tănase Dorina, Lőrincz Kitti, Eros Teodóra, Cseke Melánia, Páll Vanda. Cserék: Alexia Georgiana Zănoagă, Lénárt Nikolett, Máté Bernadett. Edző: Gohér Gergő.
CNNG Fălticeni: Ioana Aioanei – Sara Boiciuc, Denisa Motco, Alexia Hruscovschi, Gabriela Francovschi, Alesia Negru, Iustina Ciubotaru, Denisa Ilie, Elisa Dumbrăvanu, Iulia Spinare, Maria Monoranu. Csapatképviselő: Marcel Irimie.
Egy másik mérkőzésen: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–FC Botoșani 4–0. A Viitorul Onești–Vulpițele Galbene Roman találkozó eredményét még nem hitelesítették.
A 2. fordulóból elnapolt Székelyudvarhely–Fălticeni mérkőzést november 13-án, a 3. fordulóból elhalasztott Fălticeni–Csíkszereda találkozót pedig november 22-én pótolják.
Az állás/ női U17-es bajnokság, 1. csoport
1.Székelyudvarhelyi VF 7 6 0 1 14–9 18
2.FK Csíkszereda 7 5 0 2 28–9 15
3.Viitorul Onești 7 3 1 3 9–12 10
4.VG Roman 7 3 0 4 15–11 9
5.FC Botoșani 8 2 2 4 8–18 8
6.CNNG Fălticeni 6 0 1 5 3–18 1
A következő forduló (november 29.) programja: Vasas Femina–Onești, Botoșani–Csíkszereda és Fălticeni–Roman.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!