A mérkőzésen Vlad Chiricheș két óriási hibát is vétett, mindkettőből gólt kapott a román válogatott.
„Szeretném vállalni a felelősséget, tudom, hogy ezen a szinten ezek nem férnek bele. Nagyon fontos lett volna, hogy győzelemmel kezdjünk, ez most nem sikerült, sajnálom. A csapatban hatalmas potenciál van, képesek vagyunk felemelkedni és úgy gondolom győzelmet arathatunk a bosnyákok otthonában” – szólalt meg a rutinos védő.
A találkozó után Edward Iordănescu is csalódását fejezte ki. Elismerte, hogy gyengén játszottak, ugyanakkor sok hibára is felhívta a figyelmüket ez a megmérettetés, amit ha megfelelően kielemeznek, akkor sokat fejlődhetnek.
– értékelt a szövetségi kapitány.
Hozzátette azt is, hogy az első félidőben csak a támadásban voltak nehézségeik, a védelem a helyén volt. A második játékrészben teljesen elvesztették a szervezettségüket, ez okozta a vesztüket.
Elmondása szerint hosszútávon az ilyen vereségekre is szükség van ahhoz, hogy igazán komoly fejlődést érjenek el. Azzal viszont tisztában van, hogy a következő mérkőzéseken már kötelező a pontszerzés.
„Kötelességünk, hogy minél előbb kilábaljunk ebből a helyzetből. Lesz két hazai meccsünk, amelyeken minél több pontot kell otthon tartanunk. Nehéz helyzetbe hoztuk magunkat, de ez a csapat nem adja fel, képesek vagyunk felállni és megállni a helyünket” – összegzett a 43 éves szakember.
A másik csoportmérkőzésen a bosnyákok hazai pályán 1–1-es döntetlent játszottak a finnekkel, így az első játéknapot követően a románok az utolsó helyen állnak.
A sorozat végén a negyedik pozíció visszaesést jelent a C divízióba.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!