Nehéz összecsapás várt a háromszéki alakulatra, ugyanis a vendég együttes magabiztosan vezeti az 5-ös csoportot, miután az eddigi nyolc fordulóból hetet győzelemmel zárt, mindössze egy vereséget számlálva. Ezzel szemben a piros-fehérek csupán az ötödik helyet foglalták el a találkozót megelőzően, négy siker, egy döntetlen és három vereség volt a mérlegük.
Mindkét gárda magabiztosan focizott, megvoltak a lehetőségek mindkét oldalon, azonban végül csupán egyetlen találat döntött: Marius Sanda volt eredményes a 40. percben, ez pedig végül három pontot ért a vendégeknek.
Hiába minden igyekezet az OSK játékosaitól, a második játékrészben nem jött össze az egyenlítés.
Ezzel a vereséggel továbbra is az ötödik helyet foglalják el a pontvadászatban, és legközelebb a Brassói Kids Tâmpa együttesét fogadják október 27-én.
| 2023. 10. 20. 15:00 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | Zernyesti Olimpic Zernyest | 2-2 |
| 2023. 10. 20. 15:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | AFC Câmpulung – Muscel 2022 AFC Câmpulung | 0-1 |
| 2023. 10. 21. 15:00 | Kézdivásárhelyi SE KSE | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 0-3 |
| 2023. 10. 21. 15:00 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | Viitorul Curița Viitorul Curița | 2-1 |
| 2023. 10. 21. 15:00 | Brassói SR Municipal Brassói SR | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 0-5 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | AFC Câmpulung – Muscel 2022 AFC Câmpulung | 9 | 8 | 0 | 1 | 19-5 | 24 |
2 | Barcarozsnyói Olimpic Cetate Barcarozsnyó | 9 | 6 | 1 | 2 | 22-11 | 19 |
3 | Zernyesti Olimpic Zernyest | 9 | 5 | 2 | 2 | 26-14 | 17 |
4 | Brassói Kids Tâmpa Brassói Kids | 9 | 4 | 3 | 2 | 15-8 | 15 |
5 | Székelyudvarhelyi FC SZFC | 9 | 4 | 3 | 2 | 13-7 | 15 |
6 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. Sepsi OSK II. | 9 | 4 | 1 | 4 | 19-15 | 13 |
7 | Tatrangi Ciucaș Tatrang | 9 | 3 | 2 | 4 | 9-14 | 11 |
8 | Viitorul Curița Viitorul Curița | 9 | 2 | 1 | 6 | 15-20 | 7 |
9 | Kézdivásárhelyi SE KSE | 9 | 2 | 1 | 6 | 7-17 | 7 |
10 | Brassói SR Municipal Brassói SR | 9 | 0 | 0 | 9 | 2-36 | 0 |
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Elkezdődhet az ország második legdrágább és legnagyobb futballstadionjának építése Temesváron, miután nem érkezett óvás a versenykiírás győztesét kihirdető döntés ellen.
Ezúttal az elnyomott tömegekről és a hétköznapi hősökről értekeztek az MCC kolozsvári központjának történész meghívottjai.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!