Csak egy pont jutott a vendégeknek a Csík körzeti futballbajnokságban

Dobos László 2024. június 04., 15:01

Hat hazai siker mellett egy döntetlen született a labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjának hétvégi fordulójában, ahol újra gólzáporos mérkőzéseknek örvendhettek a nézők, minden találkozón született legalább négy találat.

Szépvízen a 70. percig szoros volt a meccs, a házigazdák végül két góllal győzték le a gyimesközéplokiakat Fotó: Loki SE

Csíkszentimrén, Gyimesbükkben, Tusnádon, Kászonaltízen és Csíkszentgyörgyön is simán nyertek a házigazdák, Szépvízen pedig csak két gól különbséggel győzött a vendéglátó.

Hat találatot hozó döntetlennel zárult a csíkszentdomokosi összecsapás, ahol a gól nélküli első félidőt követően a szünet utáni percekben a házigazdák vezetést szerzetek, de a Csíkszentmárton hamar válaszolt, és a 67. percben már a vendégek vezettek 2–1-re. Both Tamás góljaival fordítani tudott a felcsíki gárda, a ráadás perceiben azonban öngólt vétett a hazai alakulat, így 3–3-as döntetlennel zárult a találkozó.

Csíkszentimrén kilenc gól született Fotó: Csíkszentimrei Töviske

Labdarúgó 5. Liga, Csík körzeti csoport, 27. forduló:

Csíkszentimrei Töviske–Csíkmadarasi Sörkert SE 9–0 (2–0).
Gólszerzők: Sinka Zsolt (33. és 42.), Hatházi László (49.), Molnár Szilárd (66., 73., 80., 87. és 88., az elsőt büntetőből), Cseke Csongor (68.)

Tusnádi Piliske–Kozmási Komisz 6–3 (3–3).
Gólszerzők: Cristian Măgdălina (6.), Pál Szilárd (23. és 52.), Pál Szabolcs (33.), Papp Róbert Flórián (56., büntetőből) és Balló Ervin (90.+4), illetve Lestyán Ödön (18.), Csilip Előd (32.) és Pál-Kasza Vince (45., büntetőből).

Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE–Gyergyószárhegyi Bástya 5–1 (3–0).
Gólszerzők: András–Csáki Szabolcs (9.), Vízi István (23.), Nagy Sándor (36.), Bara László (54.) és Csibi Nándor (76.), illetve Len Kristóf (81.).

Szépvízi MŰ–Gyimesközéploki Loki SE 3–1 (2–1).
Gólszerzők: Kovács Ervin (2.), Balla Lénárd (14.) és Imre Endre (70.), illetve Tímár Ábel (35.).

Csíkszentgyörgyi Fiság–Csíkszentmihályi Törekvés 7–0 (1–0).
Gólszerzők: Tompos Tamás (22., büntetőből), Bándi Szilárd (51. és 70.), Kánya Tihamér (66.), Ambrus Csongor (88.), Eduard Domnișor (89.) és Szőcs Barna (90.).

Gyimesbükki SE–Lázárfalvi Mohos 7–2 (4–2).
Gólszerzők: András Răzvan (8., 20., 38. és 85.), Gabriel Grosu (17.), Alexandru Crăciun (50. és 60.), illetve Ábrahám Csaba (30.) és Tódor István (45.).

Csíkszentdomokosi SK–Csíkszentmártoni Alcsík SE 3–3 (0–0).
Gólszerzők: Boldizsár Cristian (54.), Both Tamás (78. és 81.), illetve György Szabolcs (55.), Bocskor Ádám (67.), és Gergely Filip (93., öngól).

A Csíkszentkirályi Borsáros csapata szabadnapos volt.