Csak a szépítés jött össze a Fradinak Brüsszelben

Zátyi Tibor 2024. szeptember 26., 00:14 utolsó módosítás: 2024. szeptember 26., 00:17

Vereséggel kezdte Brüsszelben a labdarúgó Európa Liga főtábláját a Ferencvárosi TC, a hajrában tíz emberrel játszó Anderlecht otthonában 2–1 arányban maradt alul.

Későn ébredt a Fradi, nem tudta ledolgozni hátrányát Fotó: Fradi.hu

A Fradi zsinórban hatodszor kezdhetett valamelyik európai kupasorozat főtábláján. Pascal Jansen együttese az 1. fordulóban a belga Anderlecht vendége volt. A mérkőzést szakadó esőben rendezték, és az első helyzetet a vendégek hagyták ki, Traoré lövését blokkolták a hazaiak. Ezután túloldalt az FTC csapatkapitányának, Dibusznak kellett kétszer is közbeavatkoznia.

Idővel egyre erősebb lett a belgák nyomása, a magyar bajnoktól előbb Cisse, majd Zachariassen is csak sárga lapot érően tudta megállítani a hazaiak támadásait. Az Anderlecht fölénye viszont meddő volt, így gól nélküli döntetlennél vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünetet követően kevés esemény történt a pályán a szakadó esőben, aztán a 61. percben a hazaiak egy váratlan lövéssel megszerezték a vezetést: Verschaeren lőtt a 16-os vonaláról kapásból a jobb alsóba. Ez felrázta a hazaiakat, és nem sokkal később megduplázták előnyüket: Dibusz bravúrral védte Dolberg fejesét, a kipattanót összegyűjtő Edozie-t buktatta Botka, a tizenegyest Dolberg bevágta. A Fradinál érkeztek a friss játékosok, az utolsó tíz percre pedig az emberelőnybe is került, miután Angulo három perc alatt begyűjtött két sárga lapot.

A szépítés hamar összejött, Adama Traoré bombázott a kapuba. Innentől nagyon töredezetté vált a játék, hiába minden igyekezet, a ráadás perceiben több gól már nem esett.

A második fordulóban, jövő csütörtökön 19.45-től a Tottenham ellen folytatja az FTC.