Csak a csíki női futballcsapat volt pályán, hármat gurított

Dobos László 2023. április 22., 15:48 utolsó módosítás: 2023. április 22., 15:53

Magabiztos győzelmet aratott szombaton délután az FK Csíkszereda a női labdarúgó élvonalbeli bajnokságban. Három gólos volt a különbség, de lehetett volna nagyobb is, a székelyföldiek számos gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul.

Tankó Réka kapus (sárgában) határozott játékával tűnt ki Fotó: Pinti Attila

Csak az első tíz percben volt kiegyensúlyozott játék az FK Csíkszereda–Banat Girls mérkőzésen a csíkszeredai FK-sportparkban, ahol a hazai együttes a további 80 percben uralta a játékot, és számos tiszta gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul.

Az első gól a 13. percben született, amikor Szőke Eszter bal oldalról beívelt szöglete után a középhátvéd Bartalis Barbara a labdát védhetetlenül a kapuba fejelte (1–0). A 39. percben egy újabb hátvéd, Berkeczi Emőke volt eredményes, aki a 16-os vonala előtt egy csel után a bal alsóba bombázta a labdát (2–0).

Bartalis Barbara (középen, piros-feketében) a védekezésben megnyert minden párharcot Fotó: Pinti Attila

A sok kihagyott csíki gólhelyzet a 63. percben érett újabb góllá, amikor Mezőssy Melánia betört a 16-os területére, majd a hosszú alsóba helyezte a játékszert (3–0).

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló:

FK Csíkszereda–Nagykomlósi Banat Girls 3–0 (2–0).
Gólszerzők: Bartalis Barbara (13.), Berkeczi Emőke (39.) és Mezőssy Melánia (63.). Játékvezetők: Roxana Timiș, Bogdan Ștefan Vasile és Darius Iulian Brândușesc (mindhárman Nagyszeben). Megfigyelők: Toma János (Marosvásárhely) és Florin Ghimbășan (Brassó).

A fehérben játszó bánságiak örülhetnek, hogy csak három gólt kaptak Fotó: Pinti Attila

FK Csíkszereda: Tankó Réka – Berkeczi Emőke, Bartalis Barbara, Horváth Luca, Albu Erika, Nyéki Anna, Antal Anita, Mezőssy Melánia, Szentes Szabina, Balázs Eszter, Szőke Eszter. Cserejátékosok: Salamon Szidónia (kapus), Péter Kinga, Györgyicze Réka, Abos Bianka, Kristó Laura, Péter Alexandra., Részeg Beáta, Erős Teodóra. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gál Ervin (másodedző), Tőke Szilárd (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), dr. Bachner István (sportorvos), Sánta Noémi (orvosi asszisztens).

Nagykomlósi Banat Girls: Lena Andriasyan – Maria Alvarez Cortina, Nora Yeghyan, Nicoleta Lazăr, Carmen Andrei, Tatiana Peșterean, Alexandra Trofinov, Laura Desmerean, Maria Magdalena Drăgan, Iustina Nicoleta Lupu, Alexandra Hornea.
Cserék: Mirela Abălașei (kapus), Ștefanija Roksa, Daria Muntean, Flaviana Elisa Negrea, Mădălina Gînju, Elena Ruvilă, Mihaela Cătărău, An Karapetyan, Oana Stoianov. Vezetőedző: Liviu Ivasuc.

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló

A rájátszásra a csapatok az alapszakaszban megszerzett összes pontot magukkal vitték. A Temesvár 33, a Kolozsvár 30, a Bukaresti Carmen 27, az FK Csíkszereda 19, a Resica 18, a Székelyudvarhely pedig 17 ponttal kezdte a rájátszást.