„Sokkal jobban is játszhattunk volna, a fiúk is tudják, hogy ennél többre képesek. Az Olimpija kockáztatott és meglepett minket, nálunk pedig nagyon számított Cosmin Matei nagyon nagy kihagyott helyzete. De a végén mégis örülhettünk” – értékelt a Sepsi OSK vezetőedzője, Cristiano Bergodi.
Az olasz szakember azt is hozzátette, hogy a középpályán nagyon megérződött Adnan Aganovic hiánya, aki a kezdés előtti órákban betegedett le, emellett Marius Ștefănescu is a padon kezdett kisebb sérülése miatt.
– mondta Bergodi.
Az összecsapást követően megszólalt a csapatkapitány, Bogdan Mitrea is, aki betalált a büntetőpárbaj során.
„Nagyon nehéz mérkőzés volt. Nem tudtuk megvalósítani a tervünket, sokkal passzolni és birtokolni a labdát. Ezért szomorúak is vagyunk, de közben azért mégis elértünk egy klubtörténelmi továbbjutást. Remélem, tanulunk valamit ebből a mérkőzésből” – értékelt a 34 éves védő.
A Sepsi OSK következő ellenfele a Djurgardens IF lesz, amely kettős győzelemmel (2–1 és 2–0) ejtette ki a horvát Rijekát. A svéd együttes két évvel ezelőtt játszott már romániai gárdával, akkor a Kolozsvári CFR volt az ellenfelük.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.
Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.
A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!