Hosszabbítás és tizenegyesek, a Sepsi OSK-nak most kijött a lépés

Józsa Csongor 2022. július 28., 22:56

Tíz perc alatt ledolgozta hátrányát az Olimpija Ljubljana a Sepsi OSK ellen a Konferencia Liga visszavágóján. A büntetőrúgások döntöttek a továbbjutóról.

A második játékrészben kettőt lőtt az Olimpija Fotó: Facebook/nkolimpija

Csütörtökön este a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójának visszavágóján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a szlovén bronzérmes, az Olimpija Ljubljana otthonába vendégszerepelt.

Két meghatározó játékosát nélkülöznie kellett Cristiano Bergodinak – mindketten elutaztak a csapattal a szlovén fővárosba –, Ștefănescu a szerdai edzésen kisebb sérülést szenvedett, Aganovic pedig belázasodott.

Nem hozta a lázba az Olimpija-szurkolókat a meccs, sok volt az üres hely a lelátókon. Valószínűleg nem nagyon bizakodtak abban, hogy kedvenceik megfordítják a kétgólos hátrányt, miután egy héttel korábban 3–1-re nyert a Román Kupa-győztes ellenük a Sepsi Arénában.

A hazaiak voltak élénkebbek az elején, Lasickas a tizenötről lőtt fölé, majd a 17. percben Nukic közelről bevette Niczuly kapuját – a találat érvénytelen volt, miután a a támadó leshelyzetből lőtte.

A háromszékiek amolyan várakozó üzemmódban játszottak, arra rendezkedtek be, hogy pontosan védekezzenek, amennyiben pedig lehetőségük adódik, akkor lecsapjanak arra.

Kisebb riadalom a 38. percben volt, amikor Niczuly lekésett egy beívelésről, csak röviden tudott felszabadítani, Kvesic jó pozícióból lőhette rá, de ezt blokkolni tudta még a kapus.

Az első felvonás legnagyobb lehetősége a vendégek előtt adódott a 44. perben, gyors ellentámadást vezetett Golofca a jobb oldalon, remekül passzolt középre Mateinak, aki nyolc méterről csak be kellett volna passzolja, az üres kapu mellé gurította.

A pihenőt követően sem változott nagyon a meccs képe, a szlovénok szövögették támadásaikat, ennek hozadéka volt, hogy a 61. percben Kvesicről lemaradtak a védők ő kilőtte a jobb alsót (1–0).

Láthatóan megzavarodott ettől a Sepsi OSK, nagyobb lett a nyomás a kapujuk előtt, két kihagyott lehetőséget követően a csereként beállt Krefl kapott remek indítást, Dimitrov lemaradt róla, így ő közelről belőtte (2–0).

A 70. percben összesítésben kiegyenlített az Olimpija, visszajött kétgólos hátrányából.

Bălașa az utolsó pillanatban mentett Nukic-csal szemben, túloldalt Bărbuț előtt tisztázott a kapus. A rendes játékidő végén majdnem összehoztak egy öngólt a házigazdák, maradt a 2–0 az eredményjelzőn, így következett a kétszer tizenötperces hosszabbítás.

A piros-fehérek képtelenek voltak az újításra, körülményesen fociztak. Ellenlábasuk a 99. percben közel volt, hogy megszerezze harmadik találatát, Kvesic fejese épp mellé szállt. A hosszabbítás második felében már mindkét fél elkészült az erejével, Ninaj csúsztatott fejesét védte a hálóőr, miután nem változott az eredmény, így a büntetőrúgások döntöttek a továbbjutó sorsáról.

Az első párban Nukic csúnyán mellé lőtte, Mitrea magabiztosan értékesítette. Crnomarkovic és Tudorie is belőtte. Zlijkic lövése Niczuly alatt becsúszott, Damașcan sem hibázott. Prtajin elemi erővel fölé küldte, Gheorghe a jobb felsőbe helyezte.

4–2-re nyerte a tizenegyespárbajt, ott van a Konferencia Liga következő körében a Sepsi OSK, ellenfelük a svéd Djurgarden lesz.

A sepsiszentgyörgyiek az előző kiírásban a szlovák Spartak Trnava ellen két döntetlen után büntetőkkel búcsúztak a kiírástól, ezúttal szerencsésebbek voltak...

Labdarúgó Konferencia Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágó:

Olimpija Ljubljana–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (0–0, 2–0, 0–0, 0–0), büntetőkkel 2–4.
Gólszerzők: Mario Kvesic (61.), Aljaz Krefl (70.).
Stožice Stadion, Ljubljana, vezette: Sebastian Gishamer (osztrák).
Olimpija: Vidovsek – Sualehe (Krefl, 64.), Ratnik, Karamatic (Crnomarkovic, 86.), Lasickas (Lagundzic, 91.) – Doffo, Estrada (Pilj, 99.), Elsnik – Pedro (Zlijkic, 86.), Nukic, Kvesic (Prtajin, 118.). Edző: Albert Riera.
Sepsi: Niczuly – Dimitrov (Ciobotariu, 100.), Bălașa, Mitrea, Dumitrescu (Ispas, 100.) – Matei (Damașcan, 64.), Păun, Gheorghe, Rodriguez (Ninaj, 72.) – Rondon (Tudorie, 64.), Golofca (Băbruț, 72.). Edző: Cristiano Bergodi.