„Fontos a három pont, amit egy kemény csapat ellen szereztünk. A második félidő fantasztikus volt. Senkinek sem könnyű egy jól szervezett csapat ellen játszani.
– nyilatkozta Cristiano Bergodi.
Az olasz szakvezető a mérkőzés két legjobbjáról, Cosmin Mateiról és Marius Ștefănescuról is beszélt, akik egyaránt gólt és gólpasszt jegyeztek, kiemelve, hogy nemcsak ők, hanem az egész csapat nagyon jól játszott.
„Cosmin Matei nagyon jó technikával rendelkezik, jól teljesít nyomás alatt. Amikor egy szervezett csapat áll előtted, szükséged van egy ilyen játékos fantáziájára. Ștefănescu sokoldalú játékos, bármilyen poszton játszhat a támadó mögött.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
Az 1990-es rendszerváltoztatás óta tizedik alkalommal várják vasárnap országgyűlési választásokon a magyar választópolgárokat, miközben a könnyített honosítás bevezetése nyomán 2014 óta negyedszer a külhoni magyarok is élhetnek választójogukkal.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!