Mit számított a hőség a Sepsi OSK-nak, kiütötte az Argeșt

Horváth Bálint Ottó 2022. július 24., 14:01 utolsó módosítás: 2022. július 24., 14:31

Újabb szenzációs teljesítménnyel rukkolt elő a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely az európai kupaporondon szerzett csütörtöki diadal után vasárnap hazai pályán 4–0-ra múlta felül az FC Argeș Pitești-et a bajnokság második fordulójában.

Cosmin Matei gólt és gólpasszt jegyzett Fotó: Pinti Attila

Több mint 30 fokos melegben kezdődött el a vasárnap déli sepsiszentgyörgyi mérkőzés, amelyre a nagy hőség ellenére szép számban kilátogattak a nézők. A Sepsi OSK kezdőjében több változás volt, mindössze négy játékos maradt, aki az elejétől játszott csütörtökön a szlovén Olimpija Ljubljana ellen 3–1-re megnyert hazai mérkőzésen a Konferencia Liga második selejtezőkörében.

Az első lehetőség a házigazdák előtt adódott, a 6. percben Bărbuț került helyzetbe, de lövése erőtlen volt. Másfél perccel később rögtön érkezett a válasz a túloldalon, Ișfan célzott mellé. A 16. percben a játékvezető ívószünetet rendelt el, amit félóra játék után újabb követett. A Sepsi mezőnyfölényben játszott, de helyzeteket sokáig nem tudtak kialakítani, majd a szünethez közeledve újra Bărbuț próbálkozott, a vendégek kapusa odaért a sarokba tartó löketre.

A szünet előtt veszélyes támadást vezettek a hazaiak, ugyanannál a helyzetnél több tizenegyesgyanús szituáció is volt, de mivel ezen a találkozón nem volt videóbíró, nem lehetett visszanézni az esetet.

Az első félidő ziccerét éppen a szünet előtt viszont a vendégek hagyták ki, ellentámadásnál lemaradtak a hazai védők, a labda Bertrand elé került, aki néhány méterről nem tudta belőni, még a kaput sem találta el.

Ahogy visszajöttek az öltözőből, a Sepsi OSK játékosai ismét támadásba lendültek, Bărbuț harmadszor is kapura lőtt, ezúttal azonban pontatlan volt.

Kevesebb mint egy perccel később Tudorie ollózással próbálkozott, ezt Cestor kézzel megakadályozta, Viorel Flueran pedig büntetőt ítélt, amit Matei magabiztosan lőtt a hálóba.

A vezető gól után is nagy önbizalommal játszottak Cristiano Bergodi tanítványai, és a 60. percben megduplázták az előnyt, Ștefănescu pontos szabadrúgását a csapatkapitány, Mitrea bólintotta a kapuba.

Néhány perccel ezután érkezett a harmadik találat is, Matei nagyszerűen szolgálta ki Ștefănescut, a két játékos neve mellé így gól és gólpassz is került.

Az FC Argeș megpróbált visszajönni a meccsbe, Ișfan kétszer is veszélyeztetett, de előbb lövésével nem okozott gondot Niczulynak, majd szabadrúgás után kevéssel eltévesztette a kaput. A Sepsi OSK itt még nem állt meg, tíz perccel a vége előtt Damașcan a kapufát találta el, a kipattanót pedig Cestor igyekezete ellenére Golofca továbbította a gólvonalról túlra.

A hajrában a vendégek szépíthettek volna, Ișfan keményen megküldte a tizenhatos közeléből, Niczuly nagyot mentett. A másik oldalon a hazaiak közel voltak az ötödik találathoz is, de ziccerben Damașcan fölé bombázott.

A sepsiszentgyörgyi közönség elégedettségét kifejezve a 87. percben állva tapsolva jutalmazta a játékosokat és köszönte meg nekik, hogy három napon belül kétszer is nagy örömöt okoztak nekik.

A Sepsi OSK számára csütörtökön 20 órától következik a Konferencia Liga a szlovéniai fővárosban rendezendő visszavágója, amelyet kétgólos előnyből várnak. A bajnokságban legközelebb jövő vasárnap 18.30-tól az újonc Petrolul Ploiești vendégeként játszanak.

Videó: Orange Sport

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 2. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Argeș Pitești 4–0 (0–0).
Gólszerzők: Matei (49., büntetőből), Mitrea (60.), Ștefănescu (63.), Golofca (80.).
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Rodriguez (Damașcan, 62.), Păun, Ștefănescu (Gheorghe, 76.), Matei (Golofca, 70.), Bărbuț (Aganovic, 62.) – Tudorie (Rondon, 70.). Edző: Cristiano Bergodi.
FC Argeș: Greab – Tofan (Turda, 70.), Constantin, Cestor, Latovlevici (Viana, 70.) – Meza Colli, Nijke – Jakolis, Calcan (Garita, 61.), Bertrand (Donisa, 77.) – Ișfan. Edző: Andrei Prepeliță.
Vezette: Viorel Flueran, Sebastian Gheorghe, Marius Badea.