Hirdetés

Cosmin Contra döntőre készül a Sepsi OSK ellen

Contra nem szeretné megvárni, míg elfogy a klubtulajdnosok türelme
Fotó: Robert Ghement/EPA/Agerpres

2020. október 19., 17:21

Veszélyben érzi az állását, éppen ezért nagy jelentőséget tulajdonít a szombati bajnokinak. A Bukaresti Dinamo vezetőedzője ébresztőt fújt magának és csapatának.

2020. október 19., 17:21

Cosmin Contra, a Bukaresti Dinamo labdarúgócsapatának vezetőedzője úgy véli, a jövője szempontjából döntő fontosságú lehet az a bajnoki mérkőzés, amelyet a fővárosiak legközelebb Sepsiszentgyörgyön játszanak.

A felnőtt válogatott korábbi szövetségi kapitánya nem szeretne ujjat húzni a bukaresti klub spanyol tulajdonosaival, miután hat találkozón csupán egyszer tudott nyerni az általa irányított együttes.

Hirdetés

Sajnos hat mérkőzésen csak egy győzelmet és egy egy döntetlent ért el velem a csapat. Ez nagyon kevés.

Ha nem kezdünk neki meccseket nyerni, nagy problémáink lehetnek, mivel egyre nagyobb lesz rajtunk a nyomás. Mindenkinek fel kell ébrednie, elsőként nekem” – nyilatkozta önkritikusan Cosmin Contra.

A Dinamo az alapszakasz hetedik fordulójának vasárnapi rangadóján a maximális pontszámmal listavezető U Craiovától egy tizenegyes-góllal kapott ki hazai pályán.

Szombaton este a Sepsi OSK vendége lesz a bukaresti csapat, amely hét ponttal kevesebbet gyűjtött a tabellán jelenleg negyedik háromszékieknél.

„Még mindig van 23 mérkőzés hátra, sok a harcba dobott pont. Mindegyik vereség után döntőnek számít a következő meccs, így tekintek én is a Sepsi elleni szombati találkozóra. Győznünk kell, hogy előréb bléphessünk a tabellán, mi edzők csak jó eredményekkel tudjuk megtartani az állásunkat”

– idézi az Agerpres hírügynökség Contrát, aki hozzátette, nem tudja, a vezetőknek mennyi türelmük van vele szemben, de úgy érzi, nagyon gyorsan rá kell térniük a győzelmi ösvényre.

A 44 éves tréner szerint csapata teljesítményét nagyon sok játékvezetői hiba hátráltatja. Aggasztónak tartja, hogy szerinte minden fordulóban csapata kárára tévedtek a bírók, és úgy véli, a román bajnokságban is be kellene vezetni a videobíró-technológiát.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Felbontották a szerződését, új csapatot kell keressen magának Niczuly

Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.

Megfordult az FK Csíkszeredánál és a Sepsi OSK-nál, most Valentin Suciu csapatához igazolt

Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.

Székelyhon

Vizsgálatra tartott az a nő, aki elhunyt a csíkszeredai kórház közelében

Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.

`
Krónika

Felmérés: az AUR toronymagasan vezet, az RMDSZ a parlamentből való kiesés szélén

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.

Krónika

A román külügyminiszter elismerte: egy területet csak az ott élők beleegyezésével lehet elcsatolni

Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.

Főtér

Összebékíthető-e a dákoromán kontinuitás és a honfoglalás?

Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.

Ez is érdekelheti

Visszaigazoltak Magyarországra az FK Csíkszereda volt labdarúgói

A téli szünetben távozott az FK Csíkszeredától többek között Ferenczi János és Szabó Bálint, és közben kiderült, hogy mindketten magyarországi klubokhoz szerződtek.

Bemutatták az FK Csíkszereda svéd szerzeményét

Hivatalosan is bemutatta új, svéd középpályását az FK Csíkszereda: Wilhelm Loeper – két héttel a szerződtetésének bejelentése után – a hétvégén megérkezett a csapathoz, és keddtől már csatlakozott a piros-feketék edzéseihez.

Egyelőre nincs napirenden a létszámcsökkentés a Szuperligában

Marad a jelenlegi lebonyolítási rendszer és a tizenhat csapatos mezőny a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, egyelőre nem fognak ezen változtatni – ismertette a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) főtitkára.

Kifizette minden tartozását, felszusszanhat a Kolozsvári CFR

A téli szünetben több kulcsemberét eladta, az értük kapott összeg mentőöv volt a kolozsvári labdarúgóklub számára, amely ebből rendezte az adósságait és megmenekült a büntetéstől.

Az FK Csíkszereda a forduló egyik nyertese, kiszállások sora következik

Véget ért az idei év első játéknapja a labdarúgó Szuperliga alapszakaszában. A tabella alsó felének egyik nagy nyertese az FK Csíkszereda, amely bravúrral tudott győzni. Közben kiderült, mikor lép pályára az elkövetkezőkben a székelyföldi együttes.

Az FK Csíkszereda bravúrgyőzelmétől hangos a sajtó, mesés átigazolást is megszellőztettek

A román és a magyar sportsajtó is részletesen foglalkozik az FK Csíkszereda bravúrgyőzelmével az FC Botoşani ellen, de a hírek arról is szólnak, hogy 53-szoros magyar válogatottal tárgyal a székelyföldi klub.

Rendbe rakta a védekezését, alázattal küzdött az FK Csíkszereda

Fagyos körülmények között, hatalmas küzdelemben gyűjtötte be első idei bajnoki győzelmét az FK Csíkszereda: a piros-feketék Eppel Márton találatával 1–0-ra múlták felül a FC Botoșani együttesét a labdarúgó Szuperliga 22. fordulójában.

Egy órát emberelőnyben játszott, mégis megkínlódott a Kolozsvári CFR (videóval)

Jól kezdett, gyors gólt lőtt a Kolozsvári CFR, aztán megfogyatkozott a Galaci Oțelul. De így is ők voltak a jobbak.

Betalált a szünet előtt, kihúzta kapott gól nélkül az FK Csíkszereda

Értékes győzelemmel kezdte az évet az FK Csíkszereda, a hideg idő ellenére helyzetekben gazdag mérkőzésen a szünet előtt szerzett találatnak köszönhetően hazai pályán felülmúlta az FC Botoșani-t a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 22. fordulójában.

Bucsi Imre László: az ember, amikor kimegy a pályára zászlóval a kezében, felelősséget vállal

Közel 20 esztendeje bíráskodik, 14 éve pedig a román élvonalban tevékenykedik a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre-László partjelző. A civilben testnevelő tanárként dolgozó háromszéki bírót kérdeztük hivatásáról, annak árnyoldalairól és élményeiről.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!