Chindia–Sepsi: így látták a vezetőedzők a kupanegyeddöntőt

Székely Sport 2021. december 01., 12:40 utolsó módosítás: 2021. december 01., 12:49

Elsőként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK jutott be a labdarúgó Román Kupa elődöntőjébe, a háromszéki piros-fehérek kedden este 2–1-re nyertek Ploiești-en a Chindia Târgoviște ellen. A lefújás után Cristiano Bergodi és Emil Săndoi értékelt.

A Chindia trénere okkal dühös csapatára Fotó: Pinti Attila

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője elmondta, hogy egyelőre nem gondolkodik a Román Kupa megnyerésén.

„Nagyszerű dolog, hogy győztünk. A foci pedig ilyen, történnek hibák. A csapatunk elnöke nagyon boldog volt és rögtön gratulált nekünk. Egyelőre nem foglalkozunk a Román Kupa döntőjével, a játékunkat kell tovább fejlesszük.

Majd meglátjuk, hogy márciusban ki lesz az ellenfelünk. Az én célom most az, hogy minél magasabban legyünk a táblázaton”

– összegzett az olasz szakember.

A Chindia vezetőedzője, Emil Săndoi értékelőjében kiemelte, hogy csapata nagyot hibázott a Sepsi második góljánál. „Az első félidőt teljesen a Sepsi uralta, ajándékunknak köszönhetően ellépett az eredményjelzőn. Az első találatnál ha Căpușă nem ér bele, úgyis gól lett volna. A másodiknál viszont akkorát hibáztunk, amit ritkán látni a focipályákon.

A második félidőben viszont mi játszottunk jobban, gólhelyzeteink voltak, megfordíthattuk volna az eredményt. Nincs akkora keretünk, mint a Sepsinek, emiatt több játékosomat pihentetnem kellett, hogy ne játsszanak egy héten belül három meccset” – mondta Săndoi.

A Sepsi OSK vasárnap délben már a bajnokságban játszik, 13.30-kor a CS Mioveni vendége lesz.

Labdarúgó Román Kupa, negyeddöntő
Chindia Târgoviște–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (0–2)
Gólszerzők: Popa (72.), illetve Căpușă (35., öngól), Bărbuț (41.)
Chindia: Moldovan – Roumpoulakou, Căpușă, Iacob, Corbu – Kocic (Celea, 62.), Matiș (Jipa, a szünetben), Suciu (Dulca, a szünetben), Neguț – Stoian (Popadiuc, 62.), Popa. Vezetőedző: Emil Săndoi.
Sepsi: Niczuly – Ispas, Mitrea, Ninaj, Dimitrov – Aganovic (Achahbar, 81.), Bărbuț (Askovszki, 61.), Gonzales, Fofana – Golofca (Ștefănescu, 81.), Luckassen. Vezetőedző: Cristiano Bergodi.