Centikre volt a győzelemtől, csak egy pontot szerzett az SZFC

Zátyi Tibor 2024. március 15., 18:15

Saját magát is okolhatja, hogy nem tartotta otthon mindhárom pontot a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, pénteken délután az emberhátrányban játszó Barcarozsnyó a 96. percben büntetőből mentette döntetlenre a csatát.

Fotó: László Ildikó

Győzelmi kényszerben lépett pályára a szemerkélő esőben és mintegy száz néző előtt a Székelyudvarhelyi FC, hiszen amennyiben az alapszakasz utolsó előtti fordulójában nem győzi le Barcarozsnyói Olimpic Cetatét, akkor minimálisra csökkennek az esélyei a felsőházi rájátszást illetően.

Ennek megfelelően már a kezdő sípszót követően letámadta ellenfelét, és idővel érkeztek is a lehetőségek, a legnagyobb az eltiltása után visszatért Gavîrliță nevéhez fűződött, akinek tizenhatról eleresztett lövését nagyot nyújtózva védte Chiriac. A játékrész közepén több veszélyes hazai ívelés is volt, ám a vendégek védelme jól hárított, egyszer pedig a gólvonalról kellett mentsen.

Az SZFC türelmesen építette a támadásokat, várta az ellenfél hibáját, akárcsak a rozsnyóiak. A félidő hajrájához érkezve Bara lövését még védte a kapus, ám a 36. percben Chiriac is verve volt: Simó szögletét Kovács fejelte a hálóba (1–0). A gól nagyon megfogta a Brassó megyeieket, habár lett volna bőven lehetősége rá, az SZFC nem tudta növelni előnyét a szünetig.

A pihenőt követően sokkal aktívabban jött ki az öltözőkből a barcarozsnyói együttes, sokszor hosszú percekre beszorította házigazdáját, de feljegyzendő helyzetet nem tudott kialakítani. Eseménytelenül teltek a percek, mindkét védelem jól végezte a dolgát. A 85. percben aztán megbomlott az egyensúly, a vendégektől Druga kapta meg a második sárga lapját, és idő előtt mehetett zuhanyozni – úgy tűnt, nem veszélyezteti semmi a hazai sikert.

Azonban emberelőnyben érthetetlen módon még jobban visszaállt védekezni az SZFC, és végül ez lett a veszte is, hiszen a hosszabbítás harmadik percében az udvarhelyi tizenhatosba betörő támadóval ütközött a kapujából kifutó Licșor, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest Cosmin magabiztosan értékesítette, így Barcarozsnyó egy pontot elrabolt Udvarhelyről.

Az SZFC felsőházi lehetőségei így tovább szűkültek, ehhez az szükséges, hogy a Brassói Kids Tâmpa ne szerezzen több pontot a maradék két meccsén (a 9. helyezett Tatrang vendégeként szombaton, az utolsó fordulóban hazai pályán a sereghajtó Brassói SR ellen), mint az udvarhelyiek (az utolsó fordulóban a jelenlegi éllovas Zernyest otthonában).