Burcă elégedett volt, Ciobotariunak nem tetszett a játék

Zátyi Tibor 2023. augusztus 01., 12:10 utolsó módosítás: 2023. augusztus 01., 12:16

Nagyobb szerencséje volt a Sepsi OSK-nak – derült ki a Bukaresti Dinamo elleni 3–0-s siker utáni nyilatkozatokból. A háromszékiek edzője, Liviu Ciobotariu örül a végeredménynek, ám a pályán mutatott játékkal nem volt elégedett.

A Sepsi OSK vezetőedzője szerint támadásban aktívabbnak kell lenniük Fotó: Pinti Attila

„Elkeserítő, szerintem az eredmény nem tükrözi a pályán történteket, ha sikerült volna gólt szereznem, talán másképp alakult volna a mérkőzés. Ez a futball, óvatosabbnak kell lennünk. Ezúttal sem volt szerencsénk, keményebben kell dolgoznunk. Hinnünk kell abban, amit az edzéseken csinálunk, nem szabad elveszítenünk az önbizalmunkat. Látszik, hogy jó technikai szinten vagyunk, és nem hiszem, hogy fizikailag rosszabbak vagyunk, de eddig nagyon erős ellenfelekkel találkoztunk, biztos vagyok benne, hogy az eredmények is kezdenek majd jönni” – mondta az első félidőben nagy ziccert kihagyott Dennis Politic.

Habár a statisztikai mutatókban jobb volt a Dinamo, több gólszerzési lehetőséget alakított ki (10–8), több kapura lövése (5–3) és jobb labdabirtoklása (63–37%) volt, 3–0-s vereséget szenvedett, mivel a Sepsi kiválóan használta ki ellentámadásait.

A bukarestiek edzője, Ovidiu Burcă a vereség ellenére elégedett volt csapata játékával. „A másik két bajnokival ellentétben most nincs mit szemrehánynom a játékosaimnak.

Voltak kulcspillanatok, talán ha sikerült volna előbb gólt szereznünk, más lett volna a mérkőzés sorsa. A végeredmény teljesen igazságtalan, de ilyen a futball.

Úgy tűnik, még mindig egy kicsit elmaradunk attól, ahol lenni szeretnénk. A pályán nem volt olyan nagy a különbség. Ellenkezőleg, voltak jó pillanataink, irányítottuk a játékot, voltak lehetőségeink.

Ahhoz, hogy ilyen jó csapatokat legyőzzünk, mint a Sepsi, nagyobb összeszokottságra van szükség, hogy a kulcspillanatokban a megfelelő döntéseket hozzuk meg. Tudom, hogy a szurkolóink kezdik elveszíteni a türelmüket, de nekem kiegyensúlyozottnak, nyugodtnak, tiszta fejűnek kell maradnom, még időre van szükségünk.

Tavaly a semmiből indultunk és nagyon messzire jutottunk. Idén ugyanez a helyzet, ez egy 2. ligás csapat, amelyet megpróbálunk fejleszteni, azonban későn hoztunk új játékosokat. Ha ezen az úton haladunk tovább, jönnek majd az eredmények. A mérkőzéseken kiderült, hogy milyen hiányosságaink vannak. De egy olyan csapatban vagyunk, amely nem fogadja el a középszerűséget” – nyilatkozta a mérkőzés végén Ovidiu Burcă.

A Sepsi háromgólos sikerét követően Liviu Ciobotariu vezetőedző elmondta, hogy a végeredménnyel elégedett, de a játékosai teljesítményével nem.

„Szeretnék gratulálni a labdarúgóimnak az eredményhez, de a játék nem tetszett, mert többet vártam tőlük. Végül is az eredmény számít, és emiatt gratulálnom kell nekik. Támadásban aktívabbnak kell lennünk, védekezésben viszont jók voltunk, különösen a második félidőben.

Fotó: Facebook/Dinamo București

Nehéz az átmenet a szófiai eufóriából egy bajnoki meccsre, főleg úgy, hogy két nap múlva csütörtökön jön a döntő (a CSZKA Szófia elleni visszavágó – szerk. megj.). Néhány játékoson látszott a fáradtság, amikor öt játékost cseréltünk, kicsit elvesztettük az irányítást.

A dobogóról még korai lenne beszélni, de a lényeg, hogy a védekezésünk működik. Ez a játékosoknak köszönhető, akik tiszteletben tartják, amit az edzéseken csinálunk”

– összegzett Ciobotariu, majd rátért a Konferencia Liga-mérkőzésre.

„A továbbjutásért kell játszanunk, egyértelmű, hogy sok az ismeretlen, mert új edző érkezett a CSZKA-hoz. Valószínűleg változtatni fog a játékrendszeren, biztos, hogy a továbbjutásért jönnek, emiatt nagyon óvatosnak kell lennünk” – tette hozzá Liviu Ciobotariu.

A meccs embere, a horvát Adnan Aganovic szerint nagyon nehéz este után van a Sepsi OSK. „A Dinamo sokat birtokolta a labdát, a második félidőben még többet, emiatt többet kellett futnunk, de nem kaptunk gólt, ami nagyon fontos. Próbáltuk megkönnyíteni Niczuly dolgát, de a második félidőben be kellett mutasson néhány nagyon jó védést.

A második félidőben szándékosan adtuk fel a labdabirtoklást, hogy ellentámadásból elkapjuk őket. Szerencsénk is volt. Reméljük, hogy túljutunk a CSZKA Szófián, és több meccset játszunk a Konferencia Ligában”

– mondta Aganovic.

Legközelebb csütörtökön lép pályára az OSK, 20 órakor hazai pályán játssza a CSZKA Szófia elleni visszavágót az Európa Konferencialiga selejtezőjének második körében, a Bulgáriában rendezett első mérkőzésen 2–0-ra nyertek a háromszékiek.

A bajnokságban jövő hétfőn 18.30-tól a Galaci Oțelul lesz az ellenfél Sepsiszentgyörgyön.