Büntetőpárbaj döntött a csíkszentmártoni kupameccsen

Dobos László 2024. október 03., 16:07

Három nappal a bajnoki mérkőzés után a Román Kupában is Csíkszentmárton–Csíkszentgyörgy futballmeccset rendeztek Alcsíkon. A bajnokihoz hasonlóan a kupában is a vendég Fiság nyert, ezúttal büntetőlövések után.

Húsz mérkőzés óta veretlen a Csíkszentgyörgyi Fiság Fotó: Pinti Attila

Múlt vasárnap a labdarúgó 5. Liga csíkszéki csoportjában a csíkszentmártoni együttes a Csíkszentgyörgyi Fiság csapatát látta vendégül, és a nagyon szoros bajnoki mérkőzés a vendégek 3–2-es győzelmével zárult.

Szerdán késő délután ugyanott Román Kupa-meccset játszott a két gárda. A vendégek kezdtek jobban, 2–0-ra és 3–1-re is vezettek, a házigazdák azonban a 76. percben 3–3-ra kiegyenlítettek. A rendes játékidőben, illetve a 2x15 perces ráadásban nem született újabb találat, így következtek a büntetőrúgások.

A tizenegyespárbajt a vendégek nyerték 6–5-re, így a Csíkszentgyörgy bejutott a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának következő fordulójába. A Fiság folytatta győzelmi sorozatát, amely immár 20 mérkőzés óta tart.

•  Fotó: Pinti Attila

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, 2. forduló:
Csíkszentmártoni SE–Csíkszentgyörgyi Fiság 3–3 (2–3, 1–0, 0–0, 0–0) – büntetőkkel 8–9.
Gólszerzők a rendes játékidőben: Bocskor Ádám (13. és 76.), Birta Csaba (36.), illetve Tompos Tamás (6. és 18.), Gál Áron Attila (9.).

Korábbi eredmények: Csíkmadarasi Sörkert–Csíkszentdomokosi SK 1–2, Csíkszentmihályi Törekvés–Gyimesbükki SE 0–2, Fitód-Mindszentlélek SE–Szépvízi MÜ1–4 (hosszabbítás után), Csíkszentimrei Töviske–Kászonaltízi dr. Lukács Mihály SE 0–4, Kápolnásfalvi SE–Varsági Hegyalja 4–3, Homoródszentpáli Radicza–Oklándi Kustály 4–6, Bögözi SE–Farcádi SE 1–3, Korondi Ifjúsag–Parajdi SK 2–1, Székelyszentléleki Nyiko–Malomfalvi Fiatalság 6–3, Siménfalvi Fiatalság–Betfalvi Nagyküküllő 4–3 és Csekefalvi VESPA–Szentábrahámi Andycom 2–0.

A 2. fordulóból továbbjutott 12 csapat mellett a következő fordulóban részt vesz az 5. Liga udvarhelyszéki csoportjának első helyezettje, a Lövéte, valamint a 4. Liga Hargita megyei csoportjának három újonca, a Szentegyházi Vasas, a Maroshévízi Pro Mureșul SK és Gyergyószárhegyi Bástya.

A programról és időpontról később dönt a szervező Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE, AJF Harghita).