Hirdetés

Büntetőből talált be, győzött is az FK Csíkszereda

Fotó: FK Csíkszereda

2021. február 03., 19:41

Három sikertelen próbálkozás után a negyedik felkészülési mérkőzésén gólt szerzett az FK Csíkszereda a törökországi edzőtáborban, a büntetőből lőtt találat győzelmet ért.

2021. február 03., 19:41

A másodosztályú csíkszeredai labdarúgócsapat másodszor lépett pályára szerdán délután, miután az első barátságos meccsén 1–0-ra veszített az ukrán Sahtar Donyeck U21-es együttese ellen.

Kapcsolódó

Az újabb ellenfél a kazah élvonalban szereplő Kaszpij Aktau volt, pedig eredetileg a bosnyák Borac Banja Luka gárdája szerepelt a programban. A találkozó első félidejében nem született gól, majd a szünet után Valentin Suciu edző gárdája Bauza büntetőből szerzett találatával megnyerte a mérkőzést, az FK ezzel először volt eredményes a felkészülés során.

Bosnyák helyett kazak fogás a török tengerparton, tréfálkoztunk a mérkőzés előtt a Titanic Resort edzőközpont centerpályájának lelátóján.

A gyepen azonban végig komoly küzdelem zajlott. Az alkalmi székely-kazakot a szabálykönyvben foglaltaknál rövidebb és a megszokottnál velősebb csatározás jellemezte.

Az, hogy a játék maradt mindvégig előtérben, a feleken kívül a jó nevű orosz játékvezető hármast is dicséri. Mindvégig együtt éltek a játékkal és a sárga lapos figyelmeztetéseket is jó érzékkel osztogatták. Hét játékos összesen nyolcszor látott színeset, az Anu becenévre hallgató kazah jobbhátvéd 25 perc alatt kettőt is. Felkészülési mérkőzés lévén természetesen azonnal társ állt be a helyére. Az első sárgáját követő szabadrúgást Dzsebari emelte könnyedén kapura. A 11. percben jártunk ekkor. Tíz perc múlva Pintér próbálkozása is könnyed préda. Hiába az ígéretes játék, a számos labdaszerzés és magabiztos csel, ha a kaput nem sikerül eltalálni. Az ellenfélnek próbálkozása sincs, de ez csak gól nélküli döntetlenre futja.

Hirdetés

A második játékrészre sem változik számottevően a játék képe, bár a kazah fiúk is szép labdajáratással és veszélyesebb támadójátékkal rukkolnak elő.

Ezzel előttünk is nagyobb terek nyílnak és az egyik gyors támadásunk során Kádirbájev a büntetőterületen belül buktatja Bauzát. Tizenegyes és sárga lap. Az 54. percben a sértett áll a labda mögé, a kapust balra, a játékszert jobbra küldi (1:0).

Továbbra is támadásban maradunk, de Gyengének hála a 62. percben a mi kapunknál is akad izgalom, Apró a gólvonalról ment. Az utolsó percekben Mészáros lövése száll fölé, majd Topáljov durrant kecsegtető szabadrúgásból a sorfalba. A legvégére is marad izgalom, Marrone gyorsít és lő, az ellenfélen irányt változtató labda a jobb kapufa töve mellé zúdul. Többen kezezésgyanút vélnek, de a derék orosz sípmester még szögletet sem ítél. Bölcsen véget vet a találkozónak…

A tervek szerint a csíkszeredai csapat február 6-án, szombaton a korábbi montenegrói bajnok, az FK Zeta elleni találkozóval zárja a törökországi edzőtábort.

Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
FK Csíkszereda–Kaszpij Aktau 1–0 (0–0).
Gólszerző: Bauza (54., büntetőből).
FK: Gyenge – Takács, Kelemen, Apró, Marrone – Csürös, Dzsebari, Casiadi, Bauza, Pintér – Mészáros.
Kaszpij: Ájázsbájev (Mukhánov, 46.) – Sákmetov, Kádirbájev, Sesztákov, Ászlán (Rázsibákjev, 25.) – Topáljov, Gábisev, Zániszbájev, Ármenov, Kábilján – Kárjimov.
Játékvezetők: Ivánov, Demeskov, Juhimenkov (mindhárom oroszok).

Ráduly Róbert Kálmán, Antalya

Hirdetés

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megharapta a bírót, eltiltották a hokist az Erste Ligában (videóval)

Négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi testülete a Budapest Jégkorong Akadémia HC egyik játékosát, miután súlyos sportszerűtlenség történt a Gyergyói Hoki Klub elleni bajnokin.

Elveszítheti alapembereit a Kolozsvári CFR

Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.

Székelyhon

Székelyföldön ismerős világutazó házába csapódott be egy BMW karácsony első napján

Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.

`
Krónika

Magyar és német nyelvű emléklapot találtak a vajdahunyadi kastélyt díszítő szobor talpa alatt

Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.

Krónika

Hatvanezer dollár a cipőkben: karácsonykor bukott le két ukrán nő a román határon

Két ukrán állampolgárságú nő karácsonyeste hatvanezer dollár elrejtett készpénzzel próbált belépni Romániába. A megtalált összeget a vámosok elkobozták, az elkövetőket pedig megbírságolták.

Főtér

Állati takarmánynak való déligyümölccsel etetnek a bevásárlóközpontok, kiakadt a fogyasztóvédelmi igazgató

További vasárnapi hírek: Nicușor Dan államfő népszavazást kezdeményez az igazságszolgáltatásban az utóbbi időszakban napvilágra került állapotokról. Nagy méretű drónt találtak az ország közepén, Argeș megyében.

Ez is érdekelheti

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

A statisztikák árulkodnak – hol vannak az FK Csíkszereda gyenge pontjai?

Lezárult az idei naptári év a labdarúgó Szuperligában: az Universitatea Craiova az élen tölti a téli szünetet, mögötte a Rapid és az FC Botoșani sorakozik. Az őszi idény végén megnéztük, mely mutatók rajzolták át legélesebben az élvonal erőviszonyait.

Szeitl Szilvia: a nők érzelmileg mélyebben élik meg a helyzeteket

A labdarúgó női Szuperliga alapszakaszának lejártával Szeitl Szilviával, az FK Csíkszereda vezetőedzőjével az itteni munkáról, a csapatról és az elmúlt hónapok tapasztalatairól beszélgettünk.

Az FK Csíkszereda élvonalba jutása lehet az Év sportpillanata

Zajlik a szavazás a január 12-én Budapesten megrendezendő Nemzeti Sport Gála legjobbjaira. Az Év magyar sportpillanata lehet az FK Csíkszereda férfi labdarúgócsapatának feljutása a román élvonalba.

A magyarok visszacsúsztak, a románok maradtak a helyükön a FIFA-világranglistán

A magyar válogatott négy helyet visszacsúszva a 41. pozíciót foglalja el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyen a romániai együttes változatlanul a 47. helyen áll.

Beteltek a helyek, elmarad a címvédés az Udvarhelyi körzeti teremtornán

Összejött a maximális létszám: 16 együttes jelentkezését fogadták el, ők versengenek a trófeáért. Az biztos, hogy a bajnok nem védheti meg címét.

Elveszítheti alapembereit a Kolozsvári CFR

Komoly összegeket ajánlottak külföldi klubok a Kolozsvári CFR két koszovói meghatározó játékosáért cserébe, akik nagy eséllyel elhagyják Daniel Pancu csapatát.

Továbbpasszolják a focimeccsek egy részét, megosztott vb-közvetítés jöhet Romániában

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság több szempontból is történelmi lesz: először rendezik meg 48 válogatott részvételével, 38 napon keresztül összesen 104 mérkőzéssel. Ez komoly médiapiaci kihívásokat tartogat, két tévétársaságnál nézhetjük a párharcokat.

Durva döntéseket kell hoznunk – Ilyés Róbert kifakadt a megalázó vereség után

Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.

Átjáróház volt az FK Csíkszereda védelme, csúfos kudarccal zárták az évet (videóval)

Megsemmisítő vereséget szenvedett az FK Csíkszereda, hétfőn este 5–0-ra veszített az Universitatea Craiova otthonában a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 21. fordulójában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!