A leglényegesebb kérdés, azaz a bajnoki cím sorsa eldőlni látszik a Bundesligában, miután a hétközi forduló csúcsrangadóján a Bayern München legyűrte a Borussia Dortmundot és hét pontra növelte előnyét a tabella élén.
A bajoroknak bonyolultabb ugyan a programjuk, mint az üldözőknek, ám nehéz elképzelni, hogy a hátralevő hat fordulóban többször is botlana a címvédő, amely jelenleg hétmeccses győzelmi sorozatban van.
Az előző forduló legtöbb eredménye a Bayernnek kedvezett, hiszen a Lipcse és a Gladbach is döntetlent játszott, a Leverkusen kikapott. A top hatból egyedül a Wolfsburg tudott nyerni, a Farkasok éppen a „gyógyszergyáriakat” ütötték ki, de mindkét csapat nagyon messze van az első helytől.
Hansi Flick együttese hétvégén az osztályozós helyet elfoglaló Düsseldorf legyőzésével kerülhet még közelebb a salátástálhoz, míg a második Dortmund a sereghajtó Paderbornnal mérkőzik idegenben. A BvB edzője nem számíthat norvég csodacsatárjára, Erling Haaland térdsérülést szenvedett a keddi rangadón, de a sárga-feketéknek így is kötelező a három pont begyűjtése.
A 29. forduló nyitó- és zárómeccsén is láthatunk magyar válogatottakat a pályán, péntek este Sallai Roland csapata, az SC Freiburg a Leverkusent fogadja, hétfőn pedig Gulácsi Péter és Willi Orbán együttese, az RB Lepizig Kölnben javíthatja ki a Herthával játszott remit.
Szombaton Szalai Ádám a Mainzzal volt csapatát, a Hoffenheimot látja vendégül.
A robusztus magyar csatár legutóbb csak kilenc percet játszott az Union Berlin ellen, gólszerzési lehetősége nem adódott a fővárosban, ahol 1–1-gyel zárul a bajnoki. A Mainz egyébként csak egy pontra áll a veszélyzónától, a 05-ösöknek nagy szükségük van a győzelemre.
Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.
Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Az 1989-es rendszerváltás utáni évben megalapítottam a Wildt József Tudományos Társaságot, aminek céljai közt a matematikán kívül kulturális, történelmi örökségünk ápolása is szerepelt.
A határon túli magyarok számára van nagy tétje a választásnak, hiszen az elmúlt 16 év nemzetegyesítési politikája hosszabb távra is garantálja az ő túlélésüket – jelentette ki Orbán Viktor csütörtökön Debrecenben.
Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!