Bombagóllal vezetett az SZFC, a hosszabbítás utolsó percében egyenlített a Kézdi SE

Daczó Hodor Barna 2023. október 28., 19:16 utolsó módosítás: 2023. október 29., 11:37

Szombaton, a labdarúgó 3. Liga 5. csoportja tízedik, az alapszakasz visszavágójának első fordulójában rendezett mérkőzésen a Kézdivásárhelyi SE a legvégén tizenegyesből lőtt góllal tartott otthon egy pontot a Székelyudvarhelyi FC-vel szemben.

Távoli lövéssel vezetett az SZFC. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

A székelyudvarhelyiek kezdtek határozottabban, a 4. percben szögletrúgás követően Simó passzából Györgyi fölé lőtt. Utóbbi három perccel később 25 méterről, szabadrúgásból tette próbára Fábián éberségét, ám a megpattanó labdát a fiatal hálóőr biztosan hárította. A 11. percben ugyancsak Györgyi ívelte veszélyesen a kapu elé a labdát, a kék-fehérek védője szögletre mentett.

A KSE első lövését a 15. percben eresztette el Albu, a labda elakadt a védőben. A vendégek továbbra is többet tartózkodtak az ellenfél térfélen, a 20. percben Györgyi 18 méterről szabadrúgásból fölé lőtt, hat perccel később pedig a kézdi hálóőr előbb kiütötte, majd elcsípte Simó lövését.

Pillanatkép a szombat mérkőzésről Fotó: Daczó-Hodor Barna

Innentől felváltva támadtak a csapatok, a 27. percben Bîntă távoli lövését Licșor hárította, a 33. percben egy szögletrúgást követően Hadnagy próbálkozása szállt a kapu fölé, majd Sánta és Circa sem tudta megzörgetni a vendégek hálóját, így a felek gól nélküli döntetlen állásnál vonultak pihenőre.

A második félidő kezdetén a Székelyudvarhelyi FC megszerezte a vezetést, amikor a kedvező szélirányt kihasználó Simó 30 méterről kilőtte Fábián kapujának hosszú felső sarkát (0–1).

A folytatásban is a vendégek alakítottak ki több helyzetet, nem sikerült növelni előnyüket: az 58. és 60. percek közül egymás után háromszor mentettek szögletre a kézdivásárhelyiek, majd a 72. percben Sebestyén lövése az oldalhálót találta el.

A rendes játékidő utolsó 10 percében megváltozott a játék képe: a kézdiek „letették” a labdát, rövid passzaik megzavarták az ellenlábas védőit és több ízben is egyenlíthettek volna: a legnagyobb lehetőséget a 82. percben jegyezték, amikor Sánta lövését Licșor a jó ütemben érkezett Albu elé ütötte ki, ám a kék-fehér játékos fejese mellé ment. Három perccel később pedig a bal szélen fáradhatatlannak bizonyuló Sánta beadásáról lekéstek csapattársai.

A játékvezető 4 perc hosszabbítást mutatott, a vendégek – élükön az időhúzásért „besárgult” Licșorral mindent elkövettek, hogy a labda minél kevesebbet legyen játékban –, ezért a sípmester később vetett véget a meccsnek.

Már mindenki a végső sípszóra várt, amikor az utolsó kézdivásárhelyi támadáskor a tizenhatoson belüli kavarodásban elkövetett szabálytalanságért büntetőrúgást ítélt a sípmester.

Ezt Turcu értékesítette, beállítva az 1–1-es végeredményt.

Labdarúgó 3 Liga, 5. csoport, 10. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–Székelyudvarhelyi FC 1–1 (0–0).
Gólszerzők: Turcu (90+7, 11-esből), illetve Simó (48.).
KSE: Fábián – Sánta, Bîntă, Dobos, Turcu, Știubea, Sütő, Gajdó, Albu, Circa, Bandi. Cserék: Bunduc, Ketesdi, Demeter, Fülöp, Gergely, Zöldi, Kapusi. Edző: Călin Moldovan.
SZFC: Licșor – Marucza, Kovács, Cîrstian, Göndör, Bara, Hadnagy, Șerban, Simó, Györgyi, Becze. Cserék: Vlasa, Mitra, Bujdosó, Radu, Sebestyén, Lázár, Aszalos, Tordai, Imets. Edző: Lucian Nicolau.