Bölöni László korábbi csapatával, a Standard Liege-zsel csatázott a székesfehérvári alakulat az EL-főtábláért. Az erdélyi futballedző 2008 és 2010 között a bajnokságot és szuperkupát is megnyerte az egyik legsikeresebb belga klubnál.
A Reims skalpjával érkező Fehérvár egyáltalán nem illetődött meg ellenfelétől, és már a 10. percben vezetést szerzett a „vörösök” otthonában:
a Konstancán is megfordult Lyes Houri jól indította Nemanja Nikolicsot, aki higgadtan értékesítette a ziccert.
A piros-kékek fegyelmezetten védekezve őrizték minimális előnyüket a szünetig, a Standard labdarúgói nem igazán tudtak eljutni veszélyes egyenlítési lehetőségig. Az első félidő alapján a Vidi játékosai joggal reménykedhettek abban, hogy sikerülhet főtáblára jutniuk.
A második játékrész elején viszont egyenlítettek a hazaiak, a francia balhátvéd Nicolas Gavory távoli lövése átjutott Kovácsikon. Innentől a belgák uralták a mérkőzést, de az 1–1-es állás sokáig kitartott az eredményjelzőn.
A fordítás a 77. percben jött össze a belga élvonal lefújásakor ötödik vallonoknak: a marokkói válogatott Szelim Amallah vágta be a Musliu szabálytalanságért megítélt tizenegyest.
Amallah újabb büntetőt váltott gólra a hajrában, így a Standard Liege végül 3–1-es sikerrel jutott be az Európa Liga csoportkörébe.
Az NB I-ben ezüstérmes Vidi nem tudta megismételni a tavalyelőtti bravúrt, amikor a BL-selejtezőből búcsúzva került fel a másodrangú európai sorozat főtáblájára.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!