Folytatódik a már-már szappanoperába illő kapitánykeresés a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) produkciójában. Bár Mirel Rădoi tavaly novemberben távozott a katari világbajnokságról lemaradó nemzeti együttes éléről, a szövetség vezetőinek továbbra sem sikerült kinevezniük az utódot.
Miután olyan neves szakemberek utasították vissza a FRF-vezetők ajánlatát, mint Dan Petrescu, Gheorghe Hagi, vagy Răzvan Lucescu, Răzvan Burleaanuék egy másik nagyra becsült szakvezetőhöz, Bölöni Lászlóhoz fordultak.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a 68 éves marosvásárhelyi edző közel áll ahhoz, hogy kinevezzék a román válogatott szövetségi kapitányának.
Igaz, míg pár nappal ezelőtt még arról szóltak a hírek, hogy a felek szóban megegyeztek, a megállapodás bejelentése még várat magára. A szövetség vezetői Bölöni mellett döntöttek, úgy tűnik, jelenleg a Franciaországban élő tréner térfelén pattog a labda.
– nyilatkozta a Digi Sport televíziónak Mihai Stoichiță, a szövetség egyik igazgatója, aki hozzátette: az első számú jelöltnek nincsenek elszállt anyagi elvárásai, a bérezés nem jelenthet akadályt, viszont több részletet át kell még beszéljenek a szerződésből, amelyet szeretnének legalább két selejtezőidőszakra megkötni.
Bölönit az utóbbi napokban a francia élvonalban pillanatnyilag hatodik AS Monacóval is hírbe hozták, de a hercegségbeli klubtól nemrégiben menesztett Niko Kovac helyére végül a belga Philippe Clementet szerződtették.
Ami a klubcsapatokat illeti, Bölöni László eddigi edzői pályafutása során a Nancyt, a Sporting CP-t, a Rennes-t, a Monacót, az al-Dzsazírát, a Standard Liege-t, az al-Vahdát, a Lens-t, a PAOK-ot, az al-Khort, az al-Ittihadot, az Antwerpet, a Gentet és legutóbb a Panathinaikoszt irányította. Mint ismert, lisszaboni kalandja előtt már volt egy alkalommal a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya: 2000 júliusa és 2001 júniusa között tíz mérkőzésen keresztül vezette a nemzeti csapat szakmai munkáját, a mérlege pedig hat győzelem, egy döntetlen és három vereség volt.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!