Bölöni László távozik a Genttől

Székely Sport 2020. szeptember 14., 17:53 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 21:26

Hétfő délután több belga sportportál is közölte, hogy Bölöni László 25 nappal kinevezése után távozik a belga élvonalbeli Gent csapatától – írja az nso.hu.

Bölöni László három bajnoki mérkőzésen irányította a Gent együttesét Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi edző a Nemzeti Sport megkeresésére megerősítette a hírt. A 67 éves szakember elmondta, hogy számos nagy probléma jelentkezett az együttműködés során, mindkét fél úgy vélte, hogy jobb, ha a közös munka megszűnik, így talán a problémák is könnyebben megoldódhatnak Gentben.

Belga sajtóhírek szerint az edző és a labdarúgók nem találták a közös hangot.

Bölönit augusztus 20-án nevezték ki a csapat élére. Három bajnoki mérkőzésen irányította a csapatot: a Mechelen ellen összejött a siker, ám korábbi klubja, az Antwerp, valamint az AS Eupen ellen vereséget szenvedett. Utódja Wim De Decker, az eddigi segédedző lesz.

Ez volt Bölöni László edzői pályafutásának harmadik belgiumi állomása. 2009-ben a Standard Liege-zsel bajnoki címet és Szuperkupát nyert, majd az elmúlt idényben az Antwerpet kupadöntőbe vezette, igaz, a finálét már nélküle nyerte meg az együttes, mert közben lejárt a szerződése.