Az 5. csoportot behozhatatlan előnnyel vezető csíkiak szombaton délután 6 órától a Dési Unireát fogadják. A tervek szerint jelen lesznek a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) képviselői, akik díjazzák a székelyföldi csapatot. Az FK Csíkszereda a mérkőzés után közös bográcsozásra várja szurkolóit.
„Ünnepeljük meg együtt az FK Csíkszereda bajnoki címét és a feljutást! Az utolsó fordulóban bajnokcsapatunk hazai közönség előtt játszik, és itthon emelheti magasba a kupát. Mérkőzés után az FK Csíkszereda minden szurkolót szeretettel vár egy közös bográcsozásra, amelyen a felnőtt csapat tagjai is részt vesznek” – olvasható az FK közleményében.
A vendégek kérésére előrehozták a Marosvásárhelyi MSE szezonbeli utolsó mérkőzését. Hajnal Gyula együttese a labdarúgó 3. Liga 5. csoportjának 30. fordulójában péntek helyett szerdán 18 órakor fogadja Nyárádszeredában a Kolozsvári CFR második számú csapatát. Az MSE biztosan a 14. helyen fejezi be a bajnokságot, míg a kolozsváriak a hetedik helyen állnak.
Labdarúgó 3. Liga, 30. forduló
szerdán 18 órától Marosvásárhelyi MSE–Kolozsvári CFR II.
pénteken 16 órától:
Nagybányai Minaur–Székelyudvarhelyi FC
pénteken 18 órától:
Besztercei Unu Fotbal Gloria–Radnóti SK
Tordai Arieșul–Lénárdfalva
Kolozsvári Sănătatea–Medgyesi Gaz Metan II.
szombaton 18 órától:
FK Csíkszereda–Dési Unirea
Szászrégeni Avântul–Szászhermányi FC
Barcarozsnyói Olimpic Cetate–Tasnádi Unirea.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Jonathan Bailey brit színész lett a People magazin történetének első nyíltan meleg férfija, akit „a legszexibb férfinak” választottak.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!