Lezárul a téli felkészülési időszak a női Szuperligában, február 22-én, vasárnap az alsó- és a felsőházban egyaránt kezdetét veszik a küzdelmek. A rájátszásban négy-négy csapat alkotja a két kvartettet: a play-offban az FK Csíkszereda mellett a Kolozsvári U, a Konstancai Farul és a Temesvári Poli harcol a bajnoki címért, míg a play-outban a Vasas Femina FC, a Besztercei Gloria, a Gyulafehérvári Unirea és a Szamosújvári Olimpia küzd a bennmaradásért.
A csíkiak a rájátszást két alapemberük, Herczeg Andrea és Nyéki Anna nélkül kénytelenek megkezdeni, mindkét középpályás műtét utáni rehabilitáción van.
Szeitl Szilvia, a piros-feketék vezetőedzője értékelte a téli felkészülési időszakot és a törökországi edzőtábort is. Elmondása szerint egy remek perióduson vannak túl, ahol rengeteg jó lehetőséggel szembesültek. „Amellett, hogy nagyszerű körülmények közepette tudtunk készülni a play-offra, három különböző erősségű ellenféllel is tudtunk felkészülési meccset játszani” – foglalta össze a Székely Sportnak, majd kiemelte, hogy ez egyedi lehetőség volt.
– részletezte, egyúttal köszönetet mondott a klubnak a biztosított feltételekért.
Az edzőmérkőzések kapcsán kitért az ellenfelekre is. „Ezeken a meccseken tudtuk gyakorolni a védekezést, illetve az azonos képességű ellenfél ellen tudtuk a játékunkat is pontosítani, de amikor erősebb ellenféllel mérkőztünk, alkalmunk volt megfigyelni azokat a védekezésbeli hiányosságainkat, amiket még javítani kell, az utolsó megmérettetésen pedig a támadójátékunkat, ezen belül az eredményességünket, a gólszerzésünket, és a helyzetkihasználásunkat is tudtuk korrigálni” – mondta Szeitl, majd a felkészülési időszak összegzéseként hozzátette, hogy az edzőtáborban és az itthoni munka során mindent gyakorolni tudtak, ami fontos lesz számukra a rájátszásban.
Előretekintve hangsúlyozta: az igazi megmérettetés vasárnap kezdődik. „A Kolozsvári U ellen fog kiderülni, hogy hogyan sikerült a felkészülésünk. A tegnapi edzőmérkőzésen nagyon jó dolgokat láttam vissza a lányoktól, elégedett vagyok a teljesítményükkel.
Nagyon bízom bennük, és biztos vagyok abban, hogy sikerrel fogunk járni” – vázolta, majd kiemelte: számukra csak egyetlen elfogadható kimenetel létezik, a győzelem és a három pont megszerzése.
Zárásként arra is kitért, hogy a rájátszás első fordulóját hosszabb válogatott szünet követi, amely további lehetőséget ad a játék csiszolására. „Bizakodóak vagyunk a jövőre nézve” – zárta gondolatait.
A Kolozsvári U–FK Csíkszereda mérkőzést február 22-én, vasárnap 13 órától rendezik, a találkozót a Pro Arena élőben közvetíti.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!