BL-selejtező: visszavághat horvát riválisának a Fradi

Orbán Zsolt 2020. szeptember 16., 11:05 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:58

Tavaly nyáron a Dinamo Zagreb búcsúztatta az FTC labdarúgócsapatát a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Szerhij Rebrov legénysége egymeccses párharcban vághat vissza a horvát futball legismertebb együttesének az egy évvel ezelőtti, fájdalmasan sima vereségért.

A skóciai bravúr után ismét hazai pályán juthat tovább a Ferencváros Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A svéd Djurgarden kiejtése után a magyar bajnok glasgow-i bravúrral jutott tovább a selejtező harmadik fordulójába, Sigér Dávidék emlékezetes diadalt arattak a Celtic Parkban. A legutóbbi BL-szezonban főtáblás Dinamo Zagreb ezúttal is a második körben csatlakozott a selejtezőhöz. A kékek büntetőpárbajjal nyertek Kolozsváron, a CFR nem tudta kihasználni, hogy a második félidő elejétől emberelőnyben játszott.

A Ferencváros tavaly is a harmadik fordulóban találkozott horvát ellenfellével. A zágrábi első mérkőzésen a zöld-fehérek reménykeltő kétgólos döntetlent értek el,

a Groupama Arénában rendezett visszavágón azonban teljesen a vendégek akarata érvényesült: a Dinamo kiütéses, 4–0-s sikerrel ment tovább.

A szerdán 20 órakor kezdődő budapesti találkozón aligha ismétlődik meg a tavalyi eredmény, bár papíron valamivel a horvátok tűnnek esélyesebbnek, az FTC az előző körben is bizonyította, hogy képes meglepetést okozni.

Szerhij Rebrov csapata könnyed, ötgólos győzelemmel hangolt a nagy jelentőségű mérkőzésre, a címvédő a koronavírus által megtizedelt Paksi FC-t ütötte ki az NB I negyedik fordulójában. A Fradi két győzelemmel és egy döntetennel második a listavezető MOL Fehérvár mögött, de még be kell pótolnia a DVTK elleni hazai mérkőzését, amelyet a második fordulóból halasztottak el.

A Dinamo Zagreb négy forduló után hibátlan mérleggel vezeti a horvát élvonalat, Zoran Mamic labdarúgói hétvégén a Hajduk Split otthonában nyertek 2–1-re.

A Ferencvárosnak arra kell figyelnie, hogy a Dinamo minden egyes hibát könyörtelenül kihasznál, valószínűleg a szerdai meccs eredménye is azon múlik majd, hogy melyik együttes hibázik kevesebbet”

– jelentette ki az M1 aktuális csatornának Gyurcsó Ádám, a splitiek 18-szoros magyar válogatott középpályása, aki kis híján végigjátszotta a szombati bajnokit.

A Ferencváros stadionjában a német Tobias Stieler fújja majd a sípot, az összecsapást az M4 Sport közvetíti élőben.