Hirdetés

BL-selejtező: két góllal vezetett, végül ikszelt Norvégiában az FTC

Hazai pályán harcolhatja ki a BL-főtáblára kerülést a Fradi
Fotó: ©UEFA

2020. szeptember 24., 00:18

Zsebben volt a továbbjutás a Molde otthonában két góllal is vezető Ferencvárosnak, de a norvég bajnok nagyot küzdve fordított. A 3–3-as végeredmény után izgalmasnak ígérkezik a budapesti visszavágó.

2020. szeptember 24., 00:18

Ole Gunnar Solskjaer és Erling Haaland korábbi csapatával került össze a Ferencváros labdarúgócsapata a BL-selejtező rájátszásában, ám a jelenlegi Molde FK-ban nem találunk olyan egyéniségeket, mint a Manchester United menedzsere, vagy a Borussia Dortmund gólvágója. A Celtic és a Dinamo Zagreb után a norvég bajnok igencsak kézenfekvő ellenfélnek tűnt a zöld-fehérek számára.

Hirdetés

A műfüves pályán játszott idegenbeli odavágót kiválóan kezdte a magyar csapat:

Botka Endre remek beadására jól érkezett középen a norvég élvonalban megfordult Kevin Boli, aki könnyedén továbbította a kapuba a labdát.

A Fradi már a hetedik percben vezetett az Aker Stadionban, s bár a hazaiak gyorsan átvették a kezdeményezést, a letámadásuk nem tartott ki sokáig. A Molde idővel átadta a területet a Rebrov-csapatnak, amely megőrizte egygólos előnyét a szünetig.

A második félidő elején Botka újabb nagyszerű beadásából az albán légiós, Myrto Uzuni fejelt szép gólt, és 0–2-nél eldőlni látszott a párharc.

A magyar bajnok azonban kétgólos vezetésnél érthetetlenül szétesett.

Előbb a nigériai csatár, James szépített egy szöglet után, majd a csapatkapitány Wolff Eikrem mesterien felépített támadás végén lőtte ki kapásból a jobb alsót.

A Ferencváros 2–2-es állásnál megúszott egy tizenegyest, miután Haratyin blokkolt karral egy lövést. Az esetet sokáig videóbírózták, a spanyol játékvezető végül szögletet ítélt.

Jött azonban a középhátvéd Ellingsen és egy szabadrúgásnál befejezte a Molde harmadik gólját. A 87. percben aztán büntetőhöz jutott az FTC, igaz, Brynhildsen kezezése kevésbé tűnt szabálytalannak, mint Haratyin esete.

Mindenesetre az ukrán középpályás higgadt tizenegyesével kiegyenlített a Fradi, amely a 3–3-as végeredmény után kedvező helyzetből várja a jövő keddi, budapesti visszavágót.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező – rájátszás, odavágó
Molde FK–Ferencvárosi TC 3–3 (0–1)
Gólszerzők: James (55.), Wolff Eikrem (65.), Ellingsen (83.), ill. Boli (7.), Uzuni (53.), Haratyin (87., büntetőből)
Molde: Linde – Wingo, Gregersen, Ellingsen, Haugen – Aursnes, Hussain – Hestad, Wolff Eikrem (Omoijuanfo 81.), Knudtzon (Brynhildsen, 57.) – James (Bolly 89.). Edző: Erling Moe.
Ferencváros: Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Civic – Laidouni, Haratyin, Somália (Sigér, 71.) – Nguen (Isael 88.), Boli (Zubkov, 73.), Uzuni. Edző: Szerhij Rebrov.
Vezette: Carlos del Cerro Grande (spanyol)

Szerdán másik két mérkőzést is rendeztek a BL-selejtező playoff-körében. A Mircea Lucescu edzette Dinamo Kijev 2–1-re nyert a KAA Gent pályáján. A Bölöni Lászlót a szezon elején, mindössze három tétmeccs után menesztő belga csapat a második játékrész elején emberhátrányba került. A kijeviek győztes gólját az uruguayi szélső, Carlos de Pena szerezte. A másik párharcban is az esélyesebb fél került előnybe, az Olimpiakosz 2–0-ra győzte le Pireuszban a ciprusi Omonia Nicosiát.

Eredmények:

KAA Gent–Dinamo Kijev 1–2 (1–1)
Gól: Kleindienst (41.), ill. Szupriaga (9.), De Pena (79.)
Kiállítva: Bezus (53., a hazaiaktól)

Olimpiakosz FC–Omonia Nicosia 2–0 (0–0)
Gól: Valbuena (69., büntetőből), El-Arabi (90+2.)
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új vezetőt választottak a Kovászna megyei futballegyesület élére

Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.

Érintetlenek maradtak a kapuk a székelyföldi focicsapatok első élvonalbeli meccsén (videóval)

A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.

Székelyhon

Akár tíz fokot is eshet a hőmérséklet azon a napon, amikor elér ide is a lehűlés

Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.

`
Krónika

Kiszáll a pártpolitikából az első erdélyi Tisza-sziget alapítója

Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.

Krónika

Szatmárnémeti lány a Miss Balaton 2026-os királynője

Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.

Főtér

Ha valaki azt gondolja, nem is olyan vészes ez a szárazság, gondolja át még egyszer…

… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.

Ez is érdekelheti

Corbu újabb gólja ismét három pontot ért a Ferencvárosnak (videóval)

A Ferencváros Marius Corbu góljával 1–0-ra nyert a Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó NB I. negyedik fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Búcsúzott az ETO, a CFR és a DVSC is

Nem sikerült a bravúr a Konferencia Liga selejtezőjében szereplő magyar és román csapatoknak: a Debreceni VSC, az ETO FC és a Kolozsvári CFR is kiesett, így számukra véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

Biztosan lesz magyar és román csapat is ősszel az európai kupákban

A Ferencvárosi TC döntetlent játszott a Górnik Zabrze otthonában, míg az Universitatea Craiova hátrányból fordítva nyert a Kuopio ellen, így mindkét együttes továbbjutott az Európa Liga selejtezőjének rájátszásába.

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Idegenben vezetett, a pihenő után visszavett az U Craiova az EL-selejtezőn

Döntetlennel zárult az Universitatea Craiova finnországi vendégjátéka az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A román bajnok vezetett a KuPS Kuopio otthonában, a továbbjutó a jövő heti visszavágón dől el.

Két FK-játékos kapott meghívót a válogatottba

Az FK Csíkszereda két labdarúgója is helyet kapott a romániai U19-es női válogatott keretében, amely augusztus 7. és 15. között edzőtáborozik és két felkészülési mérkőzést játszik Moldovával.

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Corbu bombagólja döntött, előnyből várja a visszavágót a Ferencváros

Egygólos előnyt szerzett a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar bajnok szerdán este hazai pályán Marius Corbu kiváló találatával 1–0-ra legyőzte a lengyel Górnik Zabrze együttesét.

BL-, EL- és EKL-meccseket is vezetnek a romániai játékvezetők

Öt román játékvezetői brigád kapott megbízást az UEFA-tól a Bajnokok Ligája, az Európa Liga és a Konferencia Liga selejtezőinek harmadik fordulójára.

Öt pont hátrányból lett első – így élték meg győzteseink a Székely Sport tippversenyét

A végletekig kiélezett hajrá döntött a Székely Sport labdarúgó-világbajnoki tippversenyében: Csatlós Tibor az utolsó négy mérkőzésen ledolgozta ötpontos hátrányát, és megszerezte az első helyet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!