A szövetség végrehajtó bizottságának hétfő délelőtti online ülésén Mihai Stoichiță, az FRF technikai igazgatója ismertette a technikai bizottság jelentését a pénteki ülést követően, amikor már bizalmat szavaztak a szakvezetőnek. Ezt követően Edward Iordănescu beszámolt edzői munkájáról, és bejelentette a jövőre vonatkozó tervet, pontosabban a szakmai stáb stratégiáját a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjére vonatkozóan.
Miután a végrehajtó bizottság tagjai is bizalmat szavaztak neki, a döntést a sürgősségi bizottság jóváhagyta. Ezt követően aláírták az új szerződést, amely
a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőjének végéig érvényes, és automatikusan meghosszabbítják a németországi tornára, ha a válogatott kiharcolja a kvalifikációt.
„Edi Iordanescunak továbbra is a válogatott élén kell maradnia. Szeptemberben jó dolgokat láttunk, ezeket kell folytatnia. Csalódást okozott, hogy a 4. helyen végeztünk a csoportban (a Nemzetek Ligájában, szerk. megj.), de ezt részletesen meg kell vizsgálnunk. Egy ponttal többel a 2. helyen álltunk volna. Finnország és Bosznia-Hercegovina előtt voltunk az egymás elleni párharcokban. Ráadásul, bár az utolsó helyen végeztünk, a 16 Nemzetek Ligája-csoportban csak három, nem a 4., hanem a 3. helyen álló csapatnak volt több pontja, mint nekünk. Ezek nem megvalósítások, de olyan dolgok, amelyek számítanak.
– nyilatkozta Mihai Stoichiță, az FRF technikai igazgatója.
„A belém vetett bizalom megtisztelő, és mint korábban tettem, most is megígérem, hogy a legjobb tudásomat a válogatott szolgálatába állítom, hogy elérjük a célunkat. Öt problémát azonosítottam, és remélem, hogy orvosolni vagy enyhíteni tudom a hatásaikat. Ezek nem elszigetelt esetek, arról a helyzetről van szó, amiben vagyunk, példa erre a román játékosok nemzetközi mérkőzéseinek hiánya a klubcsapatokban.
Számomra megtiszteltetés és büszkeség, hogy ebben a pozícióban lehetek, és remélem, hogy a végén mindannyian boldogok leszünk, és boldoggá tesszük a románokat” – közölte Edward Iordănescu.
Edward Iordănescut január végén nevezték ki a román válogatott élére. Irányítása alatt nyolc mérkőzést (két barátságos, hat Nemzetek Ligája találkozót) játszottak, két győzelem, két döntetlen és négy vereség volt a mérlegük, és kiestek a Nemzetek Ligája C divíziójába.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!