Olimpia

Bíznak a fociválogatottban a magyarok

MTI 2021. június 01., 11:37 utolsó módosítás: 2021. június 01., 19:23

A magyarok 82 százaléka látja pontszerzésre esélyesnek a magyar labdarúgó-válogatottat a június 11-én kezdődő Európa-bajnokságon, a harmaduk pedig a továbbjutást is biztosra veszi. A válaszadók nagyobb része szerint Németország nyeri az Eb-t, a gólkirály pedig kétharmaduk szerint a portugál Cristiano Ronaldo lesz.

A szurkolók szerint nem lesz hasra esés az Eb Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A Szerencsejáték Zrt-nek az MTI-hez eljuttatott, friss Eb 2020 kutatásában 1000 főt kérdeztek meg, és kiderült, hogy a válaszadók kicsivel több mint harmada követi majd a kontinensbajnokság eseményeit, a magyar csapat mérkőzéseit minden második tervezi megnézni és a fogadók a papírforma ellenében is az érzelmeikre hallgatnak.

Arról a kérdésről, hogy a magyar válogatott hány pontot szerez majd a csoportmérkőzések során, az Eb meccsei iránt érdeklődők közel kétharmada úgy vélekedett, hogy 1-4 pontot sikerül elérni.

Mindössze 6 százalék volt azon pesszimisták aránya, akik szerint a válogatott nem szerez pontot a csoportmérkőzések során.

Az összes megkérdezett harmada úgy érzi, van esély arra, hogy a magyar válogatott továbbjusson a csoportkörből. Ők a legnagyobb arányban a negyeddöntőbe várják a csapatot, tehát összességében bizakodó hangulat uralkodik a futballszurkolók körében.

A válaszadók Szoboszlai Dominikot gondolják a leggólerősebb magyar játékosnak, míg az Eb legjobb játékosa és gólkirálya címére egyaránt Cristiano Ronaldót tartják a legesélyesebbnek.

A kutatás megkérdezettjei legnagyobb arányban Németországot (34 százalékuk) várják a torna győztesének, amelyet Spanyolország és Franciaország követ.